STS
fot. Riot Games/Michał Konkol

Znamy datę startu wiosennego splitu LEC 2022! Zmagania póki co wciąż bez publiki w studiu

Tegoroczna edycja mistrzostw świata w League of Legends jeszcze nie wystartowała, a tymczasem Riot Games opublikowało pierwsze informacje dotyczące kolejnej odsłony League of Legends European Championship. Co prawda nie jest jeszcze jasne, w jakich parach przyjdzie grać uczestnikom LEC pierwszego dnia wiosennego splitu sezonu 2022, natomiast wiemy, kiedy ów split zostanie zainaugurowany. Walka o mistrzostwo […]

Tegoroczna edycja mistrzostw świata w League of Legends jeszcze nie wystartowała, a tymczasem Riot Games opublikowało pierwsze informacje dotyczące kolejnej odsłony League of Legends European Championship. Co prawda nie jest jeszcze jasne, w jakich parach przyjdzie grać uczestnikom LEC pierwszego dnia wiosennego splitu sezonu 2022, natomiast wiemy, kiedy ów split zostanie zainaugurowany. Walka o mistrzostwo Starego Kontynentu rozpocznie się dość wcześnie, zwłaszcza w porównaniu do dwóch ostatnich lat, bo już 14 stycznia – czyli standardowo w piątkowy wieczór.

Pierwszy mecz BDS w LEC już 14 stycznia

Warto pamiętać o jednej znaczącej zmianie na liście uczestników. Wspomniana data będzie zapisana w historii Teamu BDS, bowiem dla niego będzie to debiut w czołowych europejskich rozgrywkach LoL-a. Szwajcarska organizacja wykupiła miejsce FC Schalke 04 Esports, dla którego przygoda z LEC dobiegła końca – przynajmniej na jakiś czas. Więcej o transferze slota w europejskiej lidze do rąk Teamu BDS przeczytacie poniżej.

CZYTAJ TEŻ:
Nowy uczestnik LEC! Schalke sprzedało slota za 26,5 mln euro

Publika (póki co) nie wraca, kwestia drużyn w studiu niejasna

Co zaś się tyczy samych rozgrywek – ogłoszenie Riotu skupia się głównie na dacie, toteż nie powinniśmy się spodziewać żadnych znaczących zmian w formacie. Organizatorzy LEC poruszyli jednak dość istotną kwestię, a mianowicie rywalizację na lanie z udziałem publiki. Co do tego drugiego, pewne jest, że – przynajmniej na razie – widzowie muszą wstrzymać się z kupowaniem biletów do studia w Berlinie. – Chcemy zapewnić jak najlepsze doświadczenia z oglądania meczów online, a takie założenie od samego początku stawia nas w lepszej pozycji, niż gdybyśmy mieli poświęcać energię i czas na coś, co później być może musielibyśmy odwoływać – oznajmił Maximilian „MAX the X” Peter Schmidt w oświadczeniu. Nie jest natomiast jasne, co z obecnością graczy w studiu i czy oni również będą musieli grać z gaming house’ów swoich drużyn, czy też Riot będzie kontynuował rozpoczęty w letnim splicie format, który można nazwać „hybrydowym”, czyli niektóre ekipy danego dnia grają w studiu, inne zaś z domów.

Tagi: , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Ranking polskich drużyn CS:GO by Cybersport.pl – 4 października 2021

– 1. x-kom AGO 6218 pkt Furlan – F1KU – snatchie – rallen – leman – minirox (t) 1  2. Wisła All iN! Games Kraków 4825...