PGL Major Stockholm 2021 nadchodzi wielkimi krokami. Od startu najważniejszego turnieju CS:GO od ponad dwóch lat dzielą nas już zaledwie trzy tygodnie. Najwyższy więc czas, by przedstawić anglojęzyczną obsadę komentatorską, która będzie odpowiedzialna za możliwie najwyższą jakość transmisji z wydarzenia. Trzeba przyznać, iż organizator zdołał nas zaskoczyć, kompletując zespół pełen gwiazd, wśród których nie zabraknie dawno niewidzianych twarzy.

Richard Lewis i Thorin obietnicą braku nudy?

Gospodarzem studia będzie Richard Lewis, dla którego to żadna nowość. Ceniony dziennikarz w przeszłości wielokrotnie pracował już na Majorach, niemniej w ostatnich latach rzadko pojawiał się na jakichkolwiek imprezach, skupiając się głównie na rozwoju własnych programów i współpracy z esportowymi mediami. Teraz Lewis powraca, a u jego boku ujrzymy także Duncana "Thorina" Shieldsa. 38-latka można lubić lub też nie, ale jedno jest pewne – z takim duetem nudno nie będzie. Do Brytyjczyków przy stole eksperckim dołączą jeszcze Mathieu "Maniac" Quiquerez, Janko "YNk" Paunović oraz Sudhen "Bleh" Wahengbam.

Wraca ddk!

Nieco liczniejsza będzie grupa, która zadba o komentarz. Alex "Machine" Richardson i Chad "SPUNJ" Burchill cieszą się obecnie ogromną renomą, a więc ich obecność na liście nie budzi zdziwienia. Anders Blume i Auguste "Semmler" Massonnat to z kolei nadal najbardziej ikoniczna para w historii gry. Ten kwartet bez dwóch zdań jest w rytmie turniejowym, ale inaczej wygląda sprawa w przypadku Jamesa Bardolpha i Daniela "ddk" Kapadii, którzy kiedyś komentowali już nawet finały Majorów. Szczególnie drugi z nich ma za sobą długą przerwę od CS:GO. ddk w ostatnich miesiącach poświęcał się przecież innym produkcjom, w tym także VALORANTOWI, i teraz czeka na niego nie lada wyzwanie. Czy z komentowaniem CS-a jest jak z jazdą na rowerze?

Sadokist również obecny

Od jakiegoś czasu w dawną rolę wdraża się Matthew "Sadokist" Trivett, który w Sztokholmie nie będzie się już oszczędzał. Partnerem Kanadyjczyka prawdopodobnie będzie były trener Teamu Liquid, który zjadł już za mikrofonem zęby, czyli Jason "moses" O'Toole. Do symbolicznego powrotu do przeszłości brakuje chyba tylko Henry'ego "Henry'egoG" Greera... oraz polskiego zespołu.

Oto pełna obsada PGL Major Stockholm 2021: