Wtorek to kolejny dzień, który przyniesie nam prawdziwy wysyp pojedynków z udziałem rodzimych graczy Counter-Strike'a. Dziać się będzie zarówno na obczyźnie, jak i na naszym podwórku. Warto więc zarezerwować sobie sporo czasu, by przypadkiem niczego nie przegapić.

Szejn i siuhy pojadą do Kijowa?

Najważniejszy we wtorek mecz rozegrany zostanie z udziałem mouz NXT. Kamil „siuhy” Szkaradek, Hubert „Szejn” Światły i ich koledzy już dziś mogą zapewnić sobie awans na lanowe finały WePlay Academy League Season 2 w Kijowie. A wszystko dzięki dwóm zwycięstwom, które odnieśli w minionych dniach, ogrywając zarówno FURIĘ Academy, jak i VP.Prodigy. Ostatnią przeszkodą na drodze podopiecznych niemieckiej organizacji będzie Fnatic Rising, które ma z akademią Myszy pewne rachunki do wyrównania. Wszak to zespół naszych rodaków jeszcze w pierwszym sezonie pozbawił graczy brytyjskiej formacji miejsca w wielkim finale. Teraz pojawi się okazja, by się odegrać, aczkolwiek to mouz będzie faworytem.

CZYTAJ TEŻ:
Ranking polskich drużyn CS:GO by Cybersport.pl

Illuminar i Izako Boars walczą o życie

Dzień rozpocznie jednak Illuminar Gaming, które podejmie GamerLegion w ramach drugiej serii regionalnych starć Pinnacle Fall Series. Jeżeli podopieczni Jędrzeja "bogdana" Rokity polegną, to znajdą się na skraju eliminacji. Takich problemów nie ma natomiast x-kom AGO. Popularne Jastrzębie są o krok od awansu do play-offów Elisa Invitational Fall 2021, zaś na ich drodze stanie GORILLAZ Robina "flushy" Rönnquista. O miejsce w play-inach REPUBLEAGUE Season 2 postarają się natomiast Izako Boars, aczkolwiek, by osiągnąć swój cel, muszą wygrać we wtorek aż dwa spotkania. Coś dla siebie znajdą też fani Polskiej Ligi Esportowej – w dywizji profesjonalnej o punkty zawalczą m.in. Pasha Gaming Camp, Ungentium oraz akademia Anonymo Esports.

Harmonogram dzisiejszych meczów Polaków w CS:GO:

5 października
12:00 Illuminar Gaming vs GamerLegion BO3 transmisja
13:00 x-kom AGO vs GORILLAZ BO3 transmisja
13:00 Izako Boars vs K23 BO3 transmisja
15:00 Pasha Gaming Camp vs Ungentium BO3 transmisja
18:00 Lodis by Illuminar vs GGPredict VIXIT BO3 transmisja
19:00 Izako Boars/K23 vs ENTER/Singularity BO3 transmisja
19:30 mouz NXT vs Fnatic Rising BO3 transmisja
21:00 Anonymo Academy vs ThunderFlash BO3 transmisja