Za pośrednictwem swoich mediów społecznościowych Ungentium oficjalnie potwierdziło zakontraktowanie dywizji VALORANTA. Trzon zespołu będą tworzyć gracze Chakalaki (niegdyś Illuminar Gaming), jednak nie zabrakło również nowych twarzy, które są uosobieniem doświadczenia oraz młodzieńczego polotu.

Ungentium z dywizją VALORANTA

Zgodnie z ostatnimi doniesieniami portalu Cybersport.pl, Ungentium zaprezentowało nowy skład VALORANTA. W drużynie znajdują się trzej byli zawodnicy Chakalaki, którymi są Karol "Nitro" Przedpełski, Kacper "AjMeRiTo" Barszcz oraz Kamil "frontside" Moroń. Z polską formacją finalnie zdecydowali się pożegnać zarówno Sebastian "snikk" Kamiński, jak i Grzegorz "GRUBINHO" Ryczko, w związku z czym niezbędne było uzupełnienie zespołu o dwie nowe postacie.

Do odświeżonego składu zdecydowali się dołączyć Sebastian "NEEX" Trela, który od dłuższego czasu pozostawał wolnym agentem po tym, jak zakończył współpracę z Ballistą Esports, a także Kacper "kacpi" Wolski, który po raz pierwszy podpisał profesjonalny kontrakt z esportową organizacją. Można zatem śmiało stwierdzić, że ekipa wzmocniła się o niemałe doświadczenie NEEXA oraz młodzieńczą fantazję kacpiego. Nie jest to jednak koniec zmian w polskiej formacji, ponieważ już jakiś czas temu funkcję trenera przestał pełnić Krystian „mausi” Szczepaniak, a jego obowiązki przejął Jakub „GuteK” Gut, który od momentu rozstania z MAD DOG'S PACT pozostawał bez zatrudnienia.

Najprawdopodobniej na debiut Ungentium nie będziemy musieli czekać zbyt długo, gdyż polska formacja zapewne powalczy o rankingowe punkty, biorąc udział w dziesiątej edycji BeLoud Cup by GOONG oraz kwalifikacjach do BeChampions Tour – BeContender #1, turnieju LAN-owego, który odbędzie się już pod koniec października.

Skład dywizji VALORANTA w Ungentium prezentuje się następująco:

  • Karol „Nitro” Przedpełski
  • Kacper „AjMeRiTo” Barszcz
  • Kamil „frontside” Moroń
  • Sebastian „NEEX” Trela
  • Kacper „kacpi” Wolski
  • Jakub „GuteK” Gut – trener