STS
fot. forZe

Oficjalnie: forZe kończy współpracę z dywizją VALORANTA

Za pośrednictwem swoich mediów społecznościowych forZe oficjalnie zakomunikowało rozstanie ze swoją dywizją VALORANTA. Głównym powodem tej decyzji zapewne są ostatnie roszady w zespołach z regionu CIS, wskutek których aż trzech zawodników opuściło szeregi rosyjskiej organizacji.

forZe rozstaje się z dywizją VALORANTA

Rosyjska organizacja rozpoczęła swoją przygodę w VALORANCIE w maju 2020 roku, kiedy to zdecydowała się m.in. na zakontraktowanie Nikity „Coffee” Antsypirovicha oraz Nikolaia „zeddy’ego” Lapko, którzy jeszcze do niedawna występowali w pierwszym składzie forZe. Przez nieco ponad rok formacji udało się m.in. wygrać First Strike’a w regionie CIS, zająć drugie miejsce w VCT 2021: CIS Stage 1 Masters, a jej najświeższym sukcesem było zajęcie pierwszej lokaty w VCT 2021: CIS Stage 3 Challengers 2, gdzie w finale pokonała One Breath Gaming.

Roszady w składzie powodem disbandu?

Pod koniec września bieżącego roku, tuż przed kwalifikacjami ostatniej szansy do VALORANT Champions 2021, doszło do sporych roszad w zespołach z regionu CIS. One Breath Gaming zdecydowało się na przebudowanie swojego składu i finalnie zakontraktowało aż trzech zawodników forZe, którymi są Coffee, zeddy oraz Denis „hugeon” Vasiliev. Wskutek tych transferów w forZe pozostali jedynie Dmitry „SUYGETSU” Ilyushin, który łączony jest z przenosinami do FunPlux Phoenix, Vyacheslav „Art1st” Lyadnov oraz trener tej formacji – Vladimir „Jil” Yasevich. Rosyjska organizacja nie zamierza kompletować nowego składu i na ten moment rezygnuje z prowadzenia sekcji.

Skład forZe w momencie zakończenia współpracy prezentował się następująco:

  • Dmitry „SUYGETSU” Ilyushin
  • Vyacheslav „Art1st” Lyadnov
  • Vladimir „Jil” Yasevich – trener
Tagi: , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
Perkz Cloud9 LoL

Ruszyły mistrzostwa świata w LoL-a! Cloud9 wygrało; na czele Chiny i Turcja

Wystartowały mistrzostwa świata w League of Legends! Po pierwszym dniu fazy play-in Worlds 2021 największe powody do świętowania mają kibice z Chin or...