STS
fot. Riot Games/Colin Young-Wolff

Drugi dzień Worlds 2021 przed nami. Czy poznamy pierwsze rozstrzygnięcia w play-inach?

Pierwszy dzień tegorocznych mistrzostw świata w League of Legends szczególnie zaskakujący nie był – w zasadzie największą niespodzianką była wygrana Galatasaray Esports z Beyond Gaming. Czy dziś również zabraknie niespodzianek? Tego nie wiemy, bo w tym ich cały urok, że są… niespodziewane. Całkiem prawdopodobne jednak, że już po środowych meczach poznamy pierwsze rozstrzygnięcia dotyczące awansu do kolejnego etapu Worlds lub też eliminacji.

LNG o krok od awansu, Infinity walczy o życie

Jako pierwszy w fazie grupowej z play-inów zameldować się może czwarty seed LoL Pro League, czyli LNG Esports. Po wczorajszych zwycięstwach z Hanwha Life Esports oraz PEACE dziś ekipa Hu „Ale’a” Jia-Le zmierzy się z Red Canids i w przypadku zwycięstwa będzie już o włos od awansu do kolejnego etapu. Co prawda przed nią będzie jeszcze pojedynek z Infinity Esports, aczkolwiek reprezentanci Ameryki Łacińskiej nie dogonią już LNG, jeśli ekipa z Chin zanotuje trzecie zwycięstwo i w takim wypadku INF nie będzie się liczyło w walce o pierwsze miejsce. Zagrozić będą mogły jeszcze tylko HLE oraz RED Canids – o ile na koniec fazy grupowej obie nie zdobędą takiej samej liczby zwycięstw, co LNG. Sęk w tym, że Matías „WhiteLotus” Musso i spółka mają znacznie większe zmartwienia niż fotel lidera. Przed nimi być może kluczowy mecz w kontekście walki o główny etap Worlds – jeśli przegrają z PEACE, szanse na awans drastycznie spadną. Sytuacja jest analogiczna do LNG, aczkolwiek Infinity stoi po drugiej stronie barykady. Ponieważ przegrało już z HLE i Red Canids, ostatnią realną szansą na odbicie się od dna jest zwycięstwo z reprezentantami Australii.

Harmonogram dzisiejszych meczów w grupie A:

6 października
13:00 PEACE vs Hanwha Life Esports Hanwha Life Esports BO1
14:00 RED Canids vs LNG Esports BO1
15:00 Infinity Esports vs PEACE BO1
16:00 RED Canids vs Hanwha Life Esports Hanwha Life Esports BO1

Czy Cloud9 zepchnie Galatasaray z fotelu lidera?

Niewykluczone, że również w drugiej grupie dojdzie do – przynajmniej częściowego – rozstrzygnięcia. Już dziś awans do kolejnego etapu mogą zapewnić sobie Cloud9 albo Galatasaray Esports. „Albo”, ponieważ tylko jedna z nich będzie mogła zająć pierwsze miejsce w zbiorze oznaczonym literą B, a na koniec dnia zmierzą się one w bezpośrednim starciu. Namieszać w klasyfikacji spróbują jeszcze Beyond Gaming oraz DetonatioN FocusMe, które także zmierzą się z reprezentantami Turcji oraz Ameryki Północnej. W najgorszym położeniu znajdują się obecnie Unicorns of Love – jeśli Jednorożce chcą jeszcze liczyć na awans do głównego etapu, dziś muszą pokonać Beyond Gaming.

Harmonogram dzisiejszych meczów w grupie B:

6 października
17:00 Beyond Gaming vs Cloud9 BO1
18:00 Galatasaray Esports vs DetonatioN FocusMe BO1
19:00 Beyond Gaming vs Unicorns of Love BO1
20:00 Cloud9 vs Galatasaray Esports BO1

Mecze rozpoczną się o godzinie 13:00. Transmisja z nich będzie dostępna na kanałach Polsat Games na YouTube oraz w telewizji. Po więcej informacji dotyczących Worlds 2021 zapraszamy do naszej relacji tekstowej, do której przejdziecie po kliknięciu poniższego baneru:

Tagi: , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
Nisha

Grupy The International rozlosowane. Z kim zagra ekipa Nishy?

W czwartek startuje najważniejszy turniej Dota 2 w roku – The International 10. Wszystkie zespoły, które przez najbliższe półtora tygodnia walczyć będ...