STS
icon, LNG Esports, Worlds 2021
fot. Riot Games/Lance Skundrich

Worlds 2021: LNG wciąż niepokonane, katastrofalna sytuacja Infinity

Drugi dzień Worlds 2021 w połowie zakończony. Za nami kolejne cztery mecze w grupie A, po których sytuacja jest już niemal w pełni klarowna. Niemal, bowiem wciąż może jeszcze dojść do dogrywek o poszczególne lokaty, jednak mamy już dość konkretny rozkład sił w tym zbiorze. I trudno powiedzieć, aby był on daleki od oczekiwanego. LNG […]

Drugi dzień Worlds 2021 w połowie zakończony. Za nami kolejne cztery mecze w grupie A, po których sytuacja jest już niemal w pełni klarowna. Niemal, bowiem wciąż może jeszcze dojść do dogrywek o poszczególne lokaty, jednak mamy już dość konkretny rozkład sił w tym zbiorze. I trudno powiedzieć, aby był on daleki od oczekiwanego.

LNG Esports wciąż niepokonane

W zdecydowanie najlepszej sytuacji po dwóch dniach rozgrywek jest LNG Esports, które w najgorszym przypadku ma zapewnioną co najmniej dogrywkę o pierwsze miejsce w grupie. Dziś reprezentanci LoL Pro League pokonali RED Canids i choć nie było to bezproblemowe, to najważniejsze jest trzecie oczko na koncie LNG. Do perfekcyjnego bilansu i bezpiecznego awansu do głównego etapu potrzebuje już tylko pokonać Infinity Esports, które znajduje się po drugiej stronie klasyfikacji grupy A.

Infinity Esports na skraju eliminacji

Skoro już wspomnieliśmy o INF, to czas na kilka słów o sytuacji tej ekipy w grupie A. Dwie wczorajsze porażki, choć bolesne, mogły być jeszcze zamazane dzisiejszym zwycięstwem z PEACE. I mimo że pojedynek z formacją Tamasa „Vizicsacsiego” Kissa był zacięty, to ostatecznie reprezentanci Ameryki Łacińskiej musieli pogodzić się z kolejną przegraną – już trzecią na koncie. Ostatnią deską ratunku jest więc pokonanie LNG Esports w czwartek, a następnie dogrywka o uniknięcie piątej lokaty.

Sytuacja w środku tabeli

Na drugim miejscu po dzisiejszych meczach znajduje się Hanwha Life Esports, które jako jedyne rozegrało już wszystkie cztery zaplanowane mecze. A ponieważ wszystkie trzy niżej usytuowane drużyny mają do rozegrania jeszcze jedno po jednym spotkaniu i aż po dwa punkty straty do HLE, koreański zespół może być spokojny o przynajmniej fotel wicelidera. Ex aequo na trzeciej lokacie znajdują się natomiast RED Canids i PEACE, co oznacza, że jutrzejszy pojedynek między tymi ekipami może być biletem do wyjścia z grupy. Tylko „może”, ponieważ jeśli wcześniej LNG zwycięży Infinity, zarówno RED, jak i PCE będą miały awans w kieszeni.

Wyniki wszystkich dzisiejszych meczów grupy A play-inów Worlds 2021:

6 października
13:00 PEACE 0:1 Hanwha Life Esports Hanwha Life Esports BO1
14:00 RED Canids 0:1 LNG Esports BO1
15:00 Infinity Esports 0:1 PEACE BO1
16:00 RED Canids 0:1 Hanwha Life Esports Hanwha Life Esports BO1

Klasyfikacja grupowa:

Grupa A
# Drużyna M W P
1. LNG Esports 3 3 0
2. Hanwha Life Esports Hanwha Life Esports 4 3 1
3. PEACE 3 1 2
3. RED Canids 3 1 2
5. Infinity Esports 3 0 3
Legenda:
Awans do głównej fazy Worlds 2021
Wyższe rozstawienie w drabince decydującej o awansie do głównej fazy Worlds 2021
Niższe rozstawienie w drabince decydującej o awansie do głównej fazy Worlds 2021
Brak awansu do głównej fazy Worlds 2021

Za kilka minut akcja przeniesie się do grupy B, gdzie o awans walczą między innymi Cloud9, Galatasaray Esports oraz DetonatioN FocusMe. W najlepszej sytuacji po pierwszym dniu jest ekipa z Turcji, która jeśli wygra oba dzisiejsze spotkania, zamelduje się w głównym turnieju. Zadanie to nie będzie jednak łatwe, zwłaszcza mając w pamięci wczorajszą dyspozycję Cloud9 w starciu z DFM. Z kolei po drugiej stronie barykady znajduje się Unicorns of Love, które jeśli chce zachować realne szanse na wyjście z grupy, musi dziś pokonać Beyond Gaming.

Po więcej informacji dotyczących Worlds zapraszamy do naszej relacji tekstowej, do której przejdziecie po kliknięciu poniższego baneru:

Tagi: , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
NEO TaZ CS:GO

Walcz o nagrody i trenuj pod okiem legend. Polish Esport Cup powraca

Polish Esport Cup powraca wraz z czwartym sezonem zmagań. Ten przyniesie ze sobą kilka nowości, którym zdecydowanie warto się przyjrzeć. Tym bardziej...