Jeszcze do wczoraj FURIA Esports i YNG Sharks były jedynymi formacjami z Brazylii, które byłe pewne występu na PGL Major Stockholm 2021. Uspokajamy jednak fanów sceny CS:GO z Kraju Kawy (pozdrawiam Tomka Jóźwika), bo reprezentacja Canarinhos w Szwecji ostatecznie będzie znacznie większa.

Brazylia świętuje

Po czterech latach przerwy na mistrzostwa świata w CS:GO powróci GODSENT. Gdy zespół ten grał na Majorze po raz ostatni, jego barw bronił jeszcze szwedzki skład. Obecnie jednak organizacja zatrudnia ekipę Brazylijczyków, na której czele stoi doświadczony Epitácio "TACO" de Melo. I to właśnie 26-latek poprowadził swoich kolegów do niespodziewanego awansu, a wszystko dzięki udanemu występowi w fazie grupowej Intel Extreme Masters Fall 2021. TACO i spółka wygrali bowiem aż cztery mecze i ostatecznie w tabeli grupy B ustąpili jedynie wspomnianej we wstępie FURII. A to wystarczyło, by zgarnąć jeden z biletów przeznaczonych dla Ameryki Północnej.

Druga przepustka padła natomiast łupem paiN Gaming, które dzięki temu będzie miało okazję, by po raz pierwszy w swojej długiej historii zaprezentować się na najważniejszych zawodach na scenie Counter-Strike'a. W przypadku Gabriela "NEKIZA" Schenato i jego kolegów kluczowe okazało się środowe spotkanie z EXTREMUM, które zakończyło się wygraną Brazylijczyków 16:8. To dzięki niemu paiN finalnie wyprzedziło wspomniany zespół mimo identycznego bilansu meczów i zagwarantowało sobie miejsce w fazie pucharowej IEM-a. To tam zapadną końcowe rozstrzygnięcia w kwestii tego, od której konkretnie fazy zespół NEKIZA zacznie swoją przygodę z Majorem.

Na ten moment pewne gry na Majorze są takie ekipy, jak:

Astralis BIG Entropiq FURIA Esports
G2 Esports Gambit Esports GODSENT Heroic
Team Liquid mousesports Natus Vincere Ninjas in Pyjamas
paiN Gaming Renegades Team Spirit Virtus.pro
Team Vitality YNG Sharks

PGL Major Stockholm 2021 odbędzie się między 26 października a 7 listopada. Udział w zawodach wezmą w sumie 24 drużyny, które walczyć będą o 2 miliony dolarów – największą pulę nagród w historii Majorów CS:GO.