Co prawda Intel Extreme Masters Fall 2021 trwa, ale już dziś ruszają otwarte eliminacje do kolejnego IEM-a, tym razem zimowego. A skoro otwarte eliminacje, to nie może oczywiście zabraknąć przedstawicieli rodzimej sceny CS:GO, którzy ponownie spróbują przebrnąć przed morderczą serię starć w systemie BO1.

adwokacik powraca!

Gdy spojrzymy na listę uczestników, w oczy rzuci się nam nazwa, której obecności chyba nikt się nie spodziewał! A jednak – adwokacik powrócił! Legendarny miks, z którego narodziła się później Wisła All iN! Games Kraków ponownie zamelduje się na serwerze, a na jego czele stanie związany z Białą Gwiazdą Grzegorz "SZPERO" Dziamałek. Poza nim ekipę współtworzyć będą Wiktor "mynio" Kruk, a także trio, które obecnie występuje w ESL Mistrzostwach Polski pod banderą Dolej Miodu, tj. Kamil "KEi" Pietkun, Patryk "ponczek" Wites oraz Piotr "nawrot" Nawrocki. A skoro już o ciekawych miksach mowa, to nie można też nie wspomnieć o ekipie zwycięstwo. Jej członkami są występujący w Teamie ESCA Gaming Piotr "morelz" Taterka i Denis "Grashog" Hristov, a także pozostający obecnie bez stałego zatrudnienia Dominik "GruBy" Świderski i Filip "tudsoN" Tudev. Nieznane pozostaje natomiast nazwisko gracza, który zajmie piąty fotel.

Podopieczni kubena po kolejny awans

Ponadto gotowość do rywalizacji w eliminacjach wyraziło kilku przedstawicieli krajowej czołówki. Mowa tutaj chociażby o Izako Boars, których składem od niedawna dowodzi Paweł "byali" Bieliński. Do gry przystąpią też wicemistrzowie ostatniego sezonu Polskiej Ligi Esportowej z MAD DOG'S PACT oraz liderzy ESL Mistrzostw Polski z Ungentium. Swoich sił spróbują również Tarczyński Protein Team czy też podopieczni Jakuba "kubena" Gurczyńskiego z MAD Lions, którzy dopiero co mogli świętować awanse na BLAST Premier Fall Showdown 2021 oraz do zamkniętych kwalifikacji do DreamHack Open November 2021. Co warte wspomnienia, istnieje szansa, że nasi rodacy w toku rywalizacji natrafią na tak znane ekipy, jak Fnatic, FPX czy też MIBR. Wszystkie one także znalazły się bowiem na liście, której kształt nie jest jeszcze ostateczny i niewykluczone, że ktoś interesujący jeszcze do niej dołączy.

Wszyscy zainteresowani udziałem w eliminacjach mogą zapisać się jeszcze do godziny 17:45 pod tym adresem. Pierwsze otwarte eliminacje do IEM Winter 2021 ruszą natomiast o godzinie 18:00 i zakończą się jutro. Jutro też poznamy pierwsze dwa zespoły, które wywalczyły awans do eliminacji zamkniętych.