W ostatnim czasie na europejskiej scenie VALORANTA w wielu drużynach doszło do sporych roszad, lecz w dalszym ciągu niektóre zespoły nie zdołały skompletować nowego składu, w związku z czym spora liczba zarówno zawodników, jak i trenerów pozostaje bez zatrudnienia. Czas na podsumowanie ruchów transferowych, które wydarzyły się w ciągu kilku ostatnich dni oraz krążących po kuluarach plotek.

dimasick przymierzany do Ninjas in Pyjamas

Dmitriy "dimasick" Matvienko pod koniec sierpnia został przeniesiony na ławkę rezerwowych FPX, jednak, jak sam ogłosił poprzez swojego Twittera, nie zamierza tracić czasu i pragnie jak najszybciej znaleźć nową drużynę. Jak udało się ustalić redakcji Cybersport.pl, doświadczony Kazach przebywa aktualnie na testach w Ninjas in Pyjamas, gdzie wytworzyła się luka po tym, jak w sierpniu zespół opuścił Charles "CREA" Beauvois. Doniesienia o owym zainteresowaniu ze strony szwedzkiej organizacji potwierdził również Arran "Halo" Spake.

BIG kompletuje skład dywizji VALORANTA

W sierpniu 2020 roku Alexander "alexRr" Frisch był jednym z trzech założycieli składu dywizji VALORANTA w BIG, w którym zresztą do dziś występują Fatih "gob b" Dayik oraz Ceyhun "AslaN" Aslan. Jednak po niemal roku gry pod banderą niemieckiej organizacji, 26-latek zdecydował się nie przedłużać swojej umowy i opuścił szeregi tej formacji. Niespełna miesiąc później jego śladami postanowił pójść Valentin "bishop" Canepa. Po kilkutygodniowych przymiarkach do skompletowania składu dywizji VALORANTA BIG finalnie ogłosiło, iż do zespołu oficjalnie dołączają Kasper "Kaspe" Timonen, który do niedawna reprezentował barwy STAGA HAUS, oraz Karel "Twisten" Ašenbrener, który po zaledwie miesiącu opuścił szeregi Reject$. Na debiut dwóch nowych nabytków nie będziemy musieli czekać zbyt długo, gdyż już 12 października zmierzą się z CGN Esports w ramach A1 eSports VALORANT Cup #2.

Na ten moment skład BIG prezentuje się następująco:

 • Fatih "gob b" Dayik
 • Ceyhun "AslaN" Aslan
 • Nico "Obnoks" Garczarczyk
 • Kasper "Kaspe" Timonen
 • Karel "Twisten" Ašenbrener

Przebudowa w OG z udziałem Polaka?

Kilka dni temu za pośrednictwem swoich mediów społecznościowych OG oficjalnie zakomunikowało, iż rozstaje się ze swoim dotychczasowym składem dywizji VALORANTA. Jak możemy przeczytać w oświadczeniu, duńska organizacja nie zamierza jednak rezygnować z rywalizacji w FPS-ie od Riot Games i zapowiada, iż możemy spodziewać się ogłoszenia nowej drużyny już na początku 2022 roku. Z klubem pożegnali się Harry "DPS" MacGill, Kevyn "TviQ" Lindström oraz Tomas "Destrian" Linikas, który w miniony weekend został ogłoszony jako nowy nabytek LDN UTD, gdzie będzie występować z m.in. Michałem "MOLSIM" Łąckim.

CZYTAJ TEŻ:
MOLSI znalazł nowego pracodawcę. Polak dołącza do litewskiego składu VALORANTA

Kapitanem nowego OG ma zostać Benjamin "uNKOE" Chevasson, który jako jedyny nie opuścił szeregów organizacji. Według doniesień Krystiana "terpa" Terpińskiego jednym z kandydatów do dołączenia do zespołu jest Kacper "Katu" Twórz, który od września jest wolnym agentem po tym, jak rozpadło się MAD DOG'S PACT. Na tę chwilę jednak nie wiadomo czy Katu będzie częścią tego projektu, gdyż aktualnie trenuje on w polskim miksie, który zamierza wziąć udział w kwalifikacjach do turnieju lanowego BeContenders #1 zaplanowanego na koniec października w Gdańsku.

JUGi przenosi się na VALORANTA

Za pośrednictwem swojego Twittera Jakob "JUGi" Hansen zakomunikował, iż zdecydował się na przeniesienie z Counter-Strike'a: Global Offensive na VALORANTA. Byłemu reprezentantowi m.in. Astralis czy North od dłuższego czasu nie wiodło się na europejskiej scenie CS:GO, co mogło być jednym z powodów jego decyzji. Ostatnim sporym osiągnięciem 24-letniego Duńczyka był triumf w DreamHack Open Sevilla 2019, jednak od tego czasu kariera snajpera nie była usłana różami. W połowie września JUGi opuścił szeregi duńskiego South i niedługo po tym zadecydował, że to odpowiedni czas, aby rozpocząć przygodę w najnowszym tytule od Riot Games. Warto również wspomnieć, że tę samą decyzję jakiś czas temu podjęli m.in. Kenny "kennyS" Schrub oraz Nathan "NBK" Schmitt.

Johnta zamienia Heretics na One Breath Gaming

Pod koniec września Team Heretics oficjalnie potwierdził, że Patryk "paTiTek" Fabrowski, Amine "Amilwa" Saidi oraz Ivan "Johnta" Shevtsov zostali odsunięci od pierwszego składu formacji. Zarówno paTiTek, jak i Amilwa do tej pory nie znaleźli nowego pracodawcy, jednak w zupełnie innej sytuacji znalazł się Johnta, który zdecydował się na dołączenie do One Breath Gaming w roli trenera. 34-letni Ukrainiec już w przyszłym tygodniu ma pomóc rosyjskiej w formacji w zmaganiach w ramach kwalifikacji ostatniej szansy do Mistrzostw Świata w VALORANCIE.

Zmiany w zespołach z NA przed LCQ

Amerykańskie LCQ tuż za rogiem, w związku z czym formacje ze Stanów Zjednoczonych musiały skompletować swoje składy jeszcze przed tymi rozgrywkami. Za pośrednictwem mediów społecznościowych Luminosity Gaming oficjalnie potwierdziło zakontraktowanie Tannera "TiGG" Spanu, który od lipca w zespole z Ameryki pełnił rolę stand-ina. Przed dołączeniem do Luminosity 22-latek reprezentował barwy beastcoast.

Skład dywizji VALORANTA Luminosity Gaming prezentuje się następująco:

 • Diondre "YaBoiDre" Bond
 • Kaleb "moose" Jayne
 • Will "dazzLe" Loafman
 • Tanner "TiGG" Spanu
 • Alex "aproto" Protopapas
 • Jared "mac" Schneider – trener

Po tym jak w sierpniu Anthony "vanity" Malaspina opuścił szeregi Version1 na rzecz Cloud9 Blue, V1 zostało zmuszone do znalezienia godnego następcy swojego prowadzącego. Po kilkutygodniowych testach ekipa prowadzona przez Iana "Immiego" Hardinga zdecydowała się na usługi zaoferowane przez Chada "Oderusa" Millera, który poprzednio występował w Pioneers. Zarówno TiGG, jak i Oderus będą mieli okazję zadebiutować już w przyszłym tygodniu w ramach LCQ do VALORANT Champions 2021.

Tak natomiast wygląda odświeżony skład Version1:

 • Jordan "Zellsis" Montemurro
 • Erik "penny" Penny
 • Loic "effys" Sauvageau
 • Maxim "wippie" Shepelev
 • Chad "Oderus" Miller
 • Ian "Immi" Harding – trener