STS
Faker T1 Worlds 2021
fot. Riot Games/Lance Skundrich

Główny etap Worlds 2021 rozpoczęty. Korea ma powody do zadowolenia

Ruszył główny etap Mistrzostw Świata w League of Legends 2021. Dziś na Summoner’s Rifcie zameldowali się wszyscy uczestnicy fazy grupowej, toteż możemy wyciągnąć wstępne wnioski na temat ich formy. W oczy rzuca się dobra dyspozycja przedstawicieli Korei Południowej. Nieco gorzej w inauguracyjnym dniu drugiego etapu Worlds 2021 zaprezentowali się zawodnicy z Europy. Dominacja Korei Południowej […]

Ruszył główny etap Mistrzostw Świata w League of Legends 2021. Dziś na Summoner’s Rifcie zameldowali się wszyscy uczestnicy fazy grupowej, toteż możemy wyciągnąć wstępne wnioski na temat ich formy. W oczy rzuca się dobra dyspozycja przedstawicieli Korei Południowej. Nieco gorzej w inauguracyjnym dniu drugiego etapu Worlds 2021 zaprezentowali się zawodnicy z Europy.

Dominacja Korei Południowej

Zacznijmy od wspomnianej już dobrej formy zespołów z League of Legends Championship Series. Poniedziałek otworzyła nam wyczekiwana przez wielu seria z udziałem DWG KIA z FPX. W oczach ekspertów Feniksy miały być jednym z najpoważniejszych kandydatów do zgarnięcia mistrzostwa, a tymczasem w starciu z obrońcami tytułu zostali… wprost zdeklasowani. Hanwha Life Esports pojedynkowało się później z Fnatic. Choć wielu spodziewało się, że to Louis „Bean” Schmitz będzie najsłabszym ogniwem Pomarańczowo-Czarnych, to ostatecznie tak nie było. Niemiec spisał się naprawdę dobrze, ale błędy innych graczy i skuteczna gra HLE sprawiły, że to zespół z Azji wygrał. Do triumfalnego marszu później dołączyli również reprezentanci Gen.G Esports, którzy ograli LNG Esports, natomiast T1 rozprawiło się z DetonatioN FocusMe.


Wszystko o Mistrzostwach Świata w LoL-u:


Falstart Europy na Worlds

Dwie z trzech europejskich drużyn pierwszego dnia fazy grupowej Worlds 2021 zaliczyły porażki. Los ogranego przez HLE Fnatic podzieliło bowiem MAD Lions. Mistrzowie Starego Kontynentu niespodziewanie ulegli Teamowi Liquid. Reprezentanci League of Legends Championship Series rozprawili się z Lwami zaskakująco szybko, wszak Nexus MAD uległ zniszczeniu już po 27. minutach. Rogue na koniec dnia podniosło jednak morale kibiców związanych z LEC. Zespół Kacpra „Inspireda” Słomy i Adriana „Trymbiego” Trybusa zaprezentował się bardzo dobrze w meczu z Cloud9, pewnie dążąc po triumf i ostatecznie go osiągając.

Komplet wyników pierwszego dnia fazy grupowej Worlds 2021:

11 października
13:00 DWG KIA 1:0 FPX BO1
14:00 Royal Never Give Up 1:0 PSG Talon BO1
15:00 Hanwha Life Esports Hanwha Life Esports 1:0 Fnatic BO1
16:00 LNG Esports 0:1 Gen.G Esports BO1
17:00 T1 1:0 DetonatioN FocusMe BO1
18:00 EDward Gaming 1:0 100 Thieves BO1
19:00 Team Liquid 1:0 MAD Lions BO1
20:00 Rogue 1:0 Cloud9 BO1

Kolejne mecze na Mistrzostwach Świata w League of Legends już we wtorek. Do najciekawszych sptokań drugiego dnia należy zaliczć Rogue vs DWG KIA oraz MAD Lions vs Gen.G Esports. Szczegółowy harmonogram znajdziecie w naszej relacji tekstowej.

Tagi: , , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Wielka przebudowa w G2. ocelote potwierdza zmiany w sekcji LoL-a!

Mimo że wszyscy fani League of Legends aktualnie ekscytują się trwającymi Worlds 2021, drużyny, które nie zdołały się zakwalifikować na te zawody, pow...