Pierwszy od dwóch lat Major CS:GO zbliża się wielkimi krokami. Już dziś możemy odliczać dni do inauguracyjnego spotkania – spotkania, które wraz z polskim komentarzem obejrzymy zarówno na platformie Twitch, jak i na antenie telewizyjnej!

Mecze u izaka albo w telewizorze

Na Twitchu zmagania najlepszych graczy na świecie śledzić będzie można na oficjalnym kanale Piotra "izaka" Skowyrskiego, dostępnym pod tym adresem. Dla 33-latka będzie to kolejny skomentowany Major w karierze, wszak miał on już okazję pracować przy okazji Intel Extreme Masters Katowice 2019 i PGL Major Kraków 2017. Ba, podczas drugiej z imprez to on wyniósł na scenę puchar dla mistrzów świata. Jeżeli jednak wolicie oglądać mecze na ekranach telewizorów, to nic straconego. Oficjalnie potwierdzono bowiem, że dzięki współpracy pomiędzy Fantasyexpo a Frenzy najciekawsze pojedynki transmitowane będą na antenie Polsat Games.

PGL Major Stockholm 2021 to wydarzenie, które obrosło legendą jeszcze przed startem. Złożyło się na to kilka czynników – jest to pierwszy Major od dwóch lat, który nie tylko przywróci publikę na trybuny, ale również oferuje historycznie dużą pulę nagród – dwa miliony dolarów. W turnieju mamy także polskie akcenty, których poczynania będzie chciało śledzić wielu fanów, a to wymaga nietuzinkowego podejścia. Dlatego cieszę się na współpracę z Frenzy, bo wiem, że nasze zespoły odpowiedzialne za transmisję dołożą wszelkich starań, aby spełnić oczekiwania społeczności. Ponadto mogę dodać mały spoiler – dzięki naszemu doświadczeniu osoby Głuche także będą mogły się cieszyć pełnią widowiska w trakcie dwóch ostatnich dni finałowych! – zapewnił Bartosz Wilczek, Head of Esports w Fantasyexpo.

Powrót najlepszych drużyn świata na Majora po dwóch latach przerwy to bezsprzecznie symboliczna chwila. Cieszymy się więc, że jako Frenzy możemy współtworzyć tę historię i dzięki współpracy z agencją Fantasyexpo wyprodukować polską transmisję. Rozgrywki o tak wielkim prestiżu zasługują na najwyższe standardy realizacji. Dołożymy więc wszelkich starań, aby sprostać oczekiwaniom esportowych kibiców. Widzom już dziś możemy zagwarantować, że Majora śledzić będą mogli nie tylko na kanale najpopularniejszego komentatora w kraju – izaka, ale także w telewizji Polsat Games – przyznał z kolei Marcin Kilar, Dyrektor Zarządzający Frenzy.

Fantasyexpo i PGL zaciśniają współpracę

Co ciekawe, Fantasyexpo odpowiedzialne będzie nie tylko za polską transmisję. Rodzima agencja gamingowa będzie działać także w ramach przekazywania obrazu do Litwy, Łotwy, Czech, Estonii, Bułgarii czy też Rumunii – kraje te będą mogły oglądać mecze z komentarzem w swoim języku. Nie jest to jednak zaskoczenie, bo już w maju oficjalnie ogłoszono zacieśnienie współpracy pomiędzy FE a PGL. Agencja znad Wisły została wówczas strategicznym partnerem rumuńskiej firmy, którego zakres obowiązków dotyczyć miał m.in. procesu związanego z pozyskiwaniem i obsługą klientów reklamowych, którzy byliby zainteresowani współpracą przy okazji sztokholmskiego Majora CS:GO. Więcej na ten temat pod tym adresem.

PGL Major Stockholm 2021 odbędzie się między 26 października a 7 listopada. Udział w zawodach wezmą w sumie 24 drużyny, które walczyć będą o 2 miliony dolarów – największą pulę nagród w historii Majorów CS:GO.