Za nami pierwsze mecze fazy pucharowej ESEA Premier Season 38, w których udział biorą trzy polskie składy. Wczoraj wszystkie z nich rozegrały ćwierćfinałowe potyczki i tylko jedna doznała smaku porażki. Anonymo Esports pewnie rozprawiło się z Sangal Esports, x-kom AGO pokonało Sprout i tylko Wisła All iN! Games Kraków play-offy ESEA Premier zaczęła od porażki.

Pewne zwycięstwo Anonymo w ESEA Premier

Wczorajszy występ Anonimowych dał ich fanom wiele radości. Zespół w starciu z Sangal czuł się bardzo pewnie, co przełożyło się na wysokie wygrane. Ekipa Janusza "Snaxa" Pogorzelskiego na pierwszej mapie, Inferno, wygrała 16:9 (prowadząc po piętnastu rundach 10:5). Na Mirage'u Anonymo na półmetku prowadziło 11:4, a ostatecznie wygrało 16:8. Wszyscy gracze rodzimej organizacji mecz skończyli "na plusie". Niemniej najbardziej skuteczny był Kacper "Kylar" Walukiewicz, finiszując z 50 fragami i 26 śmierciami.

Czapki z głów dla kRaSnaLa

Śmiało można rzec, że to Szymon "kRaSnaL" Mrozek był kluczem do zwycięstwa x-kom AGO w pierwszym meczu play-offów ESEA Premier. 18-latek w starciu ze Sprout dwoił się i troił, chcąc doprowadzić do szczęśliwego zakończenia spotkania. Jastrzębie ostatecznie zwyciężyły, ale na pierwszej mapie wcale łatwo nie było. Na Ancient po pierwszej części meczu zespół wywodzący się z Niemiec prowadził 9:6, ale piorunujące wejście AGO w drugą odsłonę starcia sprawiło, że na tablicy pojawił się wynik 14:9 dla Polaków. Sprout odrobiło jednak straty i doprowadziło do dogrywki. Nasi rodacy lepiej się w niej spisali, dzięki czemu wygrali 22:20. Na Vertigo tak blisko już nie było. AGO w cuglach rozprawiło się z formacją Josefa "faveNa" Baumanna wynikiem 16:9. Wspomniany już kRaSnaL w całym meczu zdobył aż 74 fragi i został wyeliminowany 45 razy, co daje K/D 1,64. Czapki z głów!

I tylko Wisły żal

O ile piłkarska reprezentacja Polski wczoraj poradziła sobie z Albanią, to tego samego nie można powiedzieć o Wiśle All iN! Games Kraków. Rodzimy zespół CS:GO w ćwierćfinale górnej drabinki ESEA Premier mierzył się z Teamem BLINK, w którego skład wchodzi czterech obywateli Albanii i jeden Szwajcar. Początek Overpassa był jeszcze całkiem wyrównany, ale po zmianie stron Polacy byli w zasadzie bezsilni i przegrali 12:16. Mirage od początku układał się po myśli graczy BLINK (po piętnastu rundach wygrywali 10:5), a dzięki wypracowanej przewadze albańsko-szwajcarski skład mógł spokojnie – nawet mimo chwilowego przebudzenia Wisły w końcówce – dążyć do zwycięstwa. Ostatecznie druga mapa zakończyła się identycznym rezultatem, co pierwsza.

Wyniki Polaków w pierwszej rundzie play-offów ESEA Premier:

12 października
20:00 x-kom AGO 2:0 Sprout Ancient 22:20
Vertigo 16:9
20:00 Wisła All iN! 0:2 Team BLINK Overpass 12:16
Mirage 12:16
20:00 Anonymo Esports 2:0 Sangal Esports Inferno 16:9
Mirage 16:8

Anonymo Esports w kolejnej rundzie stanie w szranki z Teamem BLINK, natomiast x-kom AGO podejmie Double Poney. Stawką tych meczów będzie miejsce w finale drabinki wygranych ESEA Premier Season 38. Z kolei Wisła po wtorkowej porażce spadła do drabinki przegranych, a w jej pierwszej kolejce zmierzy się z Sangal Esports. Wszystkie mecze zostaną rozegrane już dziś o 20:00.