STS
Rogue, Worlds 2021
fot. Riot Games/Lance Skundrich

Czy Rogue pokona FPX? Pora na ostatni dzień fazy grupowej Worlds przed rewanżami

Przed nami trzeci dzień fazy grupowej Worlds 2021. Dzień dość istotny, bo wyznaczający połowę tego etapu zmagań, a to oznacza, że w kolejnych dniach czekają nas już mecze rewanżowe. Dla drużyn bez ani jednego zwycięstwa jest to więc ostatni dzwonek, by zapunktować, bo inaczej szanse na wyjście z grupy mogą stać się czysto teoretyczne. Tak, patrzymy głównie w kierunku Fnatic.

Fnatic w walce o pierwszy punkt

Oczywiście mamy w pamięci zmianę na dolnej alei czarno-pomarańczowych, aczkolwiek patrząc na same mecze z udziałem wicemistrzów Europy na Worlds nie wygląda to aż tak katastrofalnie. Zresztą, nadzieja umiera ostatnia, a Fnatic jest zdolne wydostać się z największych opresji (jak w roku 2017). Tym razem oczywiście będzie to trudniejsze zadanie… to jest, o ile w ogóle zanotuje trzy porażki podczas pierwszej połowy zmagań, bo być może za bardzo wybiegamy w przyszłość. Dziś zespół Gabriëla „Bwipo” Rau podejmie PSG Talon, które choć tak jak FNC przegrało z Royal Never Give Up, to było w stanie zatrzymać Hanwha Life Esports. A skoro o tych drużynach mowa, to właśnie one zainaugurują ten dzień rywalizacji, serwując nam po raz kolejny chińsko-koreański pojedynek na start.

Komu górna połowa grupy D?

Zanim na arenie zobaczymy Fnatic, do boju przystąpią dwie inne europejskie drużyny. Najpierw, bo już około godziny 14:00, swoje trzecie spotkanie na Worlds rozegra MAD Lions, a rywalem Lwów tym razem będzie LNG Esports. Stawką tego meczu – podobnie zresztą jak drugiego między formacjami z grupy D – będzie miejsce w górnej połowie klasyfikacji przed rundą rewanżową. Po wczorajszych pojedynkach bowiem wszystkie cztery ekipy mają na koncie po jednej wygranej, więc dziś MAD, LNG, ale też Gen.G Esports i Team Liquid mają o co grać.

Rogue faworytem w meczu z FPX?

Przed startem tegorocznej edycji mistrzostw świata w League of Legends mało kto był gotów postawić Rogue wyżej niż FPX. Po dwóch dniach rozgrywek z udziałem tych drużyn niczego jednak nie możemy być pewni – przynajmniej patrząc na dotychczasowe ich mecze. Zespół Kacpra „Inspireda” Słomy i Adriana „Trymbiego” Trybusa był na nie najgorszej drodze do sensacyjnego zwycięstwa z DWG KIA, podczas gdy Feniksy dostały srogie lanie od mistrzów świata. Również pojedynki obu tych formacji z Cloud9 nie napawają optymizmem fanów z Chin – Łotrzyki nie miały aż takich problemów z pokonaniem brązowych medalistów LCS, FPX zaś wręcz wydarło graczom Chmur wygraną z gardeł. Nie będziemy jednak popadać w huraoptymizm i powiemy bezpiecznie – na pewno szanse na wygraną Rogue nie są tak niskie, jak wielu mogło wskazywać kilka dni temu. W drugim meczu grupy A natomiast… cóż, Cloud9 będzie musiało się bardzo wysilić.

Harmonogram wszystkich dzisiejszych meczów Worlds 2021:

13 października
13:00 Royal Never Give Up vs Hanwha Life Esports Hanwha Life Esports BO1
14:00 MAD Lions vs LNG Esports BO1
15:00 Rogue vs FPX BO1
16:00 Fnatic vs PSG Talon BO1
17:00 Team Liquid vs Gen.G Esports BO1
18:00 DWG KIA vs Cloud9 BO1
19:00 EDward Gaming vs DetonatioN FocusMe BO1
20:00 T1 vs 100 Thieves BO1

Po więcej informacji dotyczących tegorocznej edycji mistrzostw świata w League of Legends zapraszamy do naszej relacji tekstowej:

Tagi: , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Polacy w akcji! Środa pod znakiem ESEA Premier i BLAST Premier Showdown

Już wczoraj było ciekawie, a dziś czeka nas równie, jeżeli nawet nie bardziej interesujący dzień. W środę bowiem odbędą się nie tylko kolejne spotkani...