Zastanawialiście się, czy przed PGL Major Stockholm 2021 do Counter-Strike: Global Offensive trafią naklejki drużyn i graczy? Wszystko wskazuje na to, że nadchodzący turniej pod tym względem nie będzie się różnił od poprzednich Majorów. Wśród członków CS-owej społeczności nie brakuje jednak spekulacji i plotek na ten temat, czas więc wyjaśnić kilka z nich.

"Nie wiem, skąd w ogóle wzięła się ta dyskusja"

Zacznijmy od tego, czy naklejki z logo uczestniczących drużyn oraz autografami zawodników z podstawowego składu w ogóle pojawią się w grze. Wszystko wskazuje na to, że tak. – Nie wiem, skąd wzięła się dyskusja o tym, czy w ogóle będą naklejki na Majora – rozpoczął swój wpis Erik Wendell, Director of Team Operations w Ninjas in Pyjamas. Następnie dodał, że przedstawiciele firmy organizującej Majora, PGL, kontaktowali się już z drużynami w celu uzyskania odpowiednich materiałów potrzebnych do przygotowania naklejek drużynowych.

A jak wygląda kwestia stickerów z autografami graczy? – Przedstawiciele PGL poinformowali, że nie będziemy jeszcze zaczynać procesu wprowadzania naklejek graczy. Stosowane jest dokładnie to samo workflow, co w momencie, gdy jako ESL współpracowaliśmy z Valve przy Majorach – dodał Wendell. Warto zaznaczyć, że w aktualny dyrektor NIP-u w przeszłości pracował właśnie dla ESL, stąd jego wiedza dotycząca workflow. Erik Wendell dodał później również, że z reguły na tyle dni przed startem Majora uczestnicy z reguły wiedzieli więcej na temat naklejek, ale teraz wygląda to inaczej. Ujawnił ponadto, że niedawno obowiązki osoby koordynującej temat przejął kto inny, gdyż pierwsza osoba miała za dużo na głowie w związku z The International 10, które także współorganizowane jest przez PGL.

Kwestię wprowadzenia naklejek z autografami do CS:GO w podcaście poruszył też Dmitry "hooch" Bogdanov. Trener Entropiq, jednego z uczestników PGL Major Stockholm, ujawnił, że jego podopieczni dodali już swoje propozycje podpisów do gry. Nie wiadomo jednak, czy zrobili to z własnej inicjatywy, czy też poprosiło ich o to PGL bądź Valve. Program, w którym poruszona została ta kwestia, możecie znaleźć tutaj.

Czy naklejki są opóźnione?

W sieci nie brakuje również komentarzy sugerujących, że naklejki drużynowe oraz graczy już dawno powinny być w grze, a skoro jeszcze ich nie ma, to prawdopodobnie w ogóle nie będzie. O ile kwestię tego, czy stickery zostaną dodane przed PGL Major Stockholm już w zasadzie wyjaśniliśmy wyżej, to teraz przejdźmy do zarzutu o opóźnienie. Cóż, sugerując się poprzednimi Majorami, bardzo łatwo podważyć słuszność tego zarzutu. Przyjrzyjmy się datom trzech ostatnich turniejów tej rangi:

  • FACEIT Major Londyn 2018:
    • data dodania naklejek do gry: 30 sierpnia
    • data startu turnieju: 5 września
  • Intel Extreme Masters Katowice 2019
    • data dodania naklejek do gry: 7 lutego
    • data startu turnieju: 13 lutego
  • StarLadder Major Berlin 2019
    • data dodania naklejek do gry: 14 sierpnia
    • data startu turnieju: 23 sierpnia

Od startu PGL Major Stockholm 2021 dzieli nas 12 dni. Patrząc na poprzednie turnieje tej rangi, można stwierdzić, że z żadnym opóźnieniem nie mamy do czynienia. Niewykluczone, że stickery pojawią się w CS:GO dopiero w przyszłym tygodniu.

PGL Major Stockholm 2021 odbędzie się 26 października – 7 listopada. W turnieju udział wezmą 24 drużyny CS:GO, a pula nagród wyniesie 2 000 000 dolarów. Szczegółowe informacje znajdziecie w naszej relacji tekstowej.