STS
Zven Worlds 2021 Cloud9
fot. Riot Games/Michał Konkol

Worlds 2021: Cloud9 idzie jak burza. FPX pokonane!

Wygrana Cloud9 z Rogue, choć na pewno przykra z perspektywy europejskich fanów, wydawała się tylko jednorazowym przebłyskiem Chmur przed nieuniknioną eliminacją z Worlds 2021. Ale gdy brązowi medaliści League of Legends Championship Series są w stanie pokonać FPX, niczego nie możemy być już pewni. Nierealne? Nic bardziej mylnego – przed kilkoma minutami faktycznie C9 było w stanie zwyciężyć ekipę z Chin, stawiając sytuację w grupie A na głowie.

FPX 0:1 Cloud9
Nuguri
Graves
Fudge
Jayce
Tian
Jarvan IV
Blaber
Xin Zhao
Doinb
Rumble
Perkz
Twisted Fate
Lwx
Kai’Sa
Zven
Tristana
Crisp
Rell
Vulcan
Rakan

W czwartej minucie słaba walka w wykonaniu FPX zakończyła się śmiercią Gao „Tiana” Tian-Lianga. Kilkadziesiąt sekund później C9 zaprezentowało świetny pokaz synergii na górnej linii, zabijając wrogiego toplanera podczas bezbłędnego łańcucha podrzutów. Gdy wydawało się, że Philippe „Vulcan” Laflamme obrał złą ścieżkę i tylko odda złoto rywalom, wspierający Cloud9 obrócił się do przeciwników i choć ostatecznie przypłacił to życiem, to jego kompani zanotowali aż cztery kolejne eliminacje, a trzy z nich trafiły na konto Roberta „Blabera” Huanga. Dość wątpliwe decyzje z obu stron na bocie popsuły nieco wizerunek C9, ale nie zmieniło to faktu, że to zespół z Ameryki Północnej był na prowadzeniu – i to dość wyraźnym, bo wynoszącym ponad trzy i pół tysiąca złota w dwunastej minucie.

Wyglądało to jeszcze lepiej po tym, jak C9 zniszczyło dwie wrogie wieże na topie oraz jedną na bocie w zamian tylko za jedną swoją strukturę. Chmury nie podpalały się, zachowywały zimną głowę, starając się małymi krokami dążyć do celu, jakim było zwycięstwo. Jednym z tych „małych kroków” była zwycięska walka w 25. minucie, w wyniku której wszyscy gracze z Azji zostali wyeliminowani, a przedstawiciele Ameryki Północnej zgarnęli Barona Nashora. Kilka minut później Cloud9 przypuściło atak dolną alejką, a tego FPX nie było w stanie odepchnąć. Mecz zakończył się zwycięstwem formacji Luki „Perkza” Perkovića w 29. minucie.

Aktualne informacje o Worlds 2021 znajdziecie w naszej relacji tekstowej:

Tagi: , , , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

smooya testowany przez Fnatic

Owen "smooya" Butterfield ogłosił dziś ostateczne rozstanie z Movistar Riders i rozpoczęcie nowego etapu w swojej esportowej karierze. Brytyjczyk prze...