STS
t1 faker
fot. Riot Games/Lance Skundrich

Worlds 2021: EDG i T1 na autostradzie do play-offów? Czas rozstrzygnięć w grupie B

Wczoraj poznaliśmy dwóch pierwszych ćwierćfinalistów Worlds 2021. DWG KIA oraz Cloud9 będą teraz czekać na rozstrzygnięcia w innych grupach. Dzisiaj – niepokonane do tej pory – EDward Gaming przystąpi do rewanżów w swoim zbiorze i postara się podtrzymać zwycięską passę. Drugie miejsce z jedną porażką należy do T1, które wydaje się mieć największe szanse, aby […]

Wczoraj poznaliśmy dwóch pierwszych ćwierćfinalistów Worlds 2021. DWG KIA oraz Cloud9 będą teraz czekać na rozstrzygnięcia w innych grupach. Dzisiaj – niepokonane do tej pory – EDward Gaming przystąpi do rewanżów w swoim zbiorze i postara się podtrzymać zwycięską passę. Drugie miejsce z jedną porażką należy do T1, które wydaje się mieć największe szanse, aby pokrzyżować plany EDG. Kolejną lokatę zajmuje 100 Thieves z jednym zwycięstwem odniesionym przeciwko zamykającemu stawkę DetonatioN FocusMe.

Uczeń kontra mistrz

Na rozgrzewkę dostaniemy pojedynek DFM z EDG. Mistrzowie Japonii pokazali się z dobrej strony w fazie play-in, jednak w grupie wyraźnie odstają poziomem od rywali. Pierwsze trzy spotkania przegrywali w zdecydowany sposób i byłoby ogromnym wyczynem, gdyby byli w stanie zagrozić liderowi swojej grupy. Następnie T1 podejmie 100T i tutaj sytuacja jest mniej oczywista. Faworytem jest legendarna koreańska organizacja z Lee „Fakerem” Sang-hyeokiem na czele, jednak mistrzowie Ameryki Północnej posiadają w swoich szeregach zawodników, których stać na sprawienie niespodzianki.

Jeśli pierwsze dwa spotkania nie przyniosą zaskoczeń, wtedy trzecie urośnie do rangi najważniejszego w tej grupie. Lee „Scout” Ye-chan grający na środkowej alei w EDG rozpoczynał swoją karierę jako zmiennik Fakera w ówczesnym SK Telecom T1, na pewno będzie chciał drugi raz pokonać legendę i zaznaczyć swoją pozycję na tych mistrzostwach.

DFM powalczy o honor

Drugą połowę rozgrywek otworzy 100T, którzy podejmować będą DFM. Jeśli Japończycy mogą upatrywać swoich szans w jakimś starciu, to wydaje się, że tutaj są one największe, chociaż i tak niezbyt duże. Wiele zależy od tego, jakie wyniki będziemy oglądać wcześniej, jednak bez względu na okoliczności to przedstawiciele League of Legends Championship Series są faworytami.

Mistrzowie Japonii będą mieć dosłownie chwilę wytchnienia po starciu z mistrzami NA i wrócą na scenę, by podjąć T1. Dla ekipy z Korei to mecz z kategorii, które musisz wygrać jeśli myślisz poważnie o pierwszym miejscu, albo nie chcesz stracić drugiego. Na koniec pojedynek pierwszych drużyn ze swoich regionów – Ameryka Północna kontra Chiny. Jeśli na tym etapie 100T będzie się liczyć w walce o wyjście z grupy, to motywacja na pewno będzie ogromna, aby powalczyć o zwycięstwo. Jednak w starciu z EDG ciężko nazwać faworytem samo T1, więc na pewno Złodzieje też nim nie zostaną.

Harmonogram wszystkich dzisiejszych meczów Worlds 2021:

15 października
13:00 DetonatioN FocusMe vs EDward Gaming BO1
14:00 T1 vs 100 Thieves BO1
15:00 EDward Gaming vs T1 BO1
16:00 100 Thieves vs DetonatioN FocusMe BO1
17:00 DetonatioN FocusMe vs T1 BO1
18:00 100 Thieves vs EDward Gaming BO1

Foldy sheet grupy B Worlds 2021:

 nierozstrzygnięty podwójny remis (potrzebna dogrywka)
 nierozstrzygnięty potrójny dogrywka (potrzebne dogrywki)
 nierozstrzygnięty poczwórny dogrywka (potrzebne dogrywki)

 nierozstrzygnięty podwójny remis, ale o miejsca 3-4. (bez dogrywki)
 podwójny remis rozstrzygnięty na bazie wyników meczów bezpośrednich

Po więcej informacji dotyczących tegorocznej edycji mistrzostw świata w League of Legends zapraszamy do naszej relacji tekstowej:

Tagi: , , , , , , , , , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Dzień z polskim CS:GO. Rozkład jazdy na sobotę

Myśleliście, że w sobotę odpoczniecie od meczów rodzimych składów Counter-Strike: Global Offensive? Nic z tego! Polskie drużyny w weekend zdecydowanie...