Drugie z dzisiejszych starć podczas Worlds z udziałem MAD Lions jest już przeszłością. Lwy, aby myśleć jeszcze o awansie, były zmuszone do zwycięstwa przeciwko Teamowi Liquid. Na szczęście dla drużyny z Europy oraz wszystkich fanów tej formacji udało jej się pokonać ekipę Nicolaja "Jensena" Jensena. Tym samym mistrzowie League of Legends European Championship pozostają nadal w wyścigu o awans do kolejnego etapu turnieju.

MAD Lions 1:0 Team Liquid
Armut
Kennen
Alphari
Jarvan IV
Elyoya
Viego
Santorin
Trundle
Humanoid
Sylas
Jensen
Twisted Fate
Carzzy
Miss Fortune
Tactical
Aphelios
Kaiser
Rakan
CoreJJ
Thresh

Tabela wyników została otwarta niezwykle prędko, gdyż jeszcze przed wybiciem drugiej minuty dolna alejka MAD zdołała wyeliminować Edwarda "Tacticala" Ra. Niewiele brakowało też, aby Jo "CoreJJ" Yong-in dołączył do kolegi z zespołu, jednak udało mu się wyjść cało z opresji. Pomimo potencjalnie dobrego startu reprezentantów Starego Kontynentu Liquid szybko wyrównało straty w zabójstwach, a co za tym idzie również i w funduszach. Bez dwóch zdań łatwego życia nie miał İrfan "Armut" Tükek, który nieustannie był atakowany przez wroga, a w efekcie w okolicach dwunastej minuty na swoim koncie miał już trzy zgony.

Dalszy etap rozgrywki cechował się ciągłymi wyrównanymi wymianami, które nie dały przewagi żadnej drużynie. Liquid skupiło się na zdobywaniu zabójstw, a Lwy odbijały piłeczkę, zgarniając struktury na mapie. Dopiero w 25. minucie zobaczyliśmy pociągnięcie za spust w wykonaniu mistrzów LEC. Ci najpierw zdobyli dwa zabójstwa, a następnie zaatakowali Barona. Koniec końców kreatury nie udało się zdobyć, bowiem podopieczni Jonasa "Kolda" Andersena zdołali zatrzymać oblężenie.

MAD Lions wrzuca kolejny bieg i wygrywa

Powtórzenie akcji nastąpiło chwilę później, kiedy to niedaleko smoka został wyłapany Tactical. Triumfatorzy ligi europejskiej błyskawicznie udali się w stronę Nashora i tym razem go uśmiercili, dodatkowo posyłając do grobu jeszcze dwójkę oponentów. Dzięki temu majątek drużyny Armuta wystrzelił do góry, bowiem wynosił już sześć tysięcy sztuk złota więcej niż drużyny czerwonej.

MAD zgarnęło punkt duszowy i powoli mogliśmy odczuwać, że gra jest już kontrolowana przez ten zespół. Nasze przeczucia stały się rzeczywistością wraz z walką na środku około 35. minuty. Tam europejski kolektyw zrównał z ziemią dwójkę wrogów i znów zdobył fioletowe wzmocnienie. To pozwoliło złotym medalistom LEC podejść swobodnie pod bazę rywala, gdzie po uprzednim wykluczeniu po raz kolejny dwóch graczy Liquid, dokończyli dzieła zniszczenia, rozbijając Nexus.

MAD Lions mecz o wszystko zagra w okolicach godziny 18:00, a przeciwnikiem będzie LNG Esports. Po więcej informacji dotyczących tegorocznej edycji mistrzostw świata zapraszamy do naszej relacji tekstowej:

Worlds 2021