STS
Humanoid, MAD Lions, Worlds 2021
fot. Riot Games/Michał Konkol

MAD Lions ratuje honor Europy! Lwy w ćwierćfinale Worlds!

Ostatnia grupa na Worlds 2021 przyniosła najwięcej emocji ze wszystkich do tej pory. Cztery drużyny osiągnęły identyczny bilans i walczyły w dogrywkach. Pierwszą z nich rozegrało Gen.G oraz Team Liquid i mimo dobrego występu Amerykanie pożegnali się z turniejem. Natomiast drugie starcie pomiędzy MAD Lions i LNG Esports po niewiarygodnie wyrównanej walce zakończyło się wygraną […]

Ostatnia grupa na Worlds 2021 przyniosła najwięcej emocji ze wszystkich do tej pory. Cztery drużyny osiągnęły identyczny bilans i walczyły w dogrywkach. Pierwszą z nich rozegrało Gen.G oraz Team Liquid i mimo dobrego występu Amerykanie pożegnali się z turniejem. Natomiast drugie starcie pomiędzy MAD Lions i LNG Esports po niewiarygodnie wyrównanej walce zakończyło się wygraną europejskiej ekipy.

MAD Lions 1:0 LNG Esports
Armut
Gnar
Ale
Kennen
Elyoya
Qiyana
Tarzan
Viego
Humanoid
LeBlanc
Icon
Ryze
Carzzy
Ezreal
Light
Miss Fortune
Kaiser
Rakan
Iwandy
Leona

Agresywny draft MAD Lions i słaby początek

Mistrzowie League of Legends European Championship wybrali sobie bardzo dużo agresywnych postaci w fazie draftu. Zapowiadało to, że będą chcieli wywierać presję na rywali. Tak też chcieli egzekwować swoje wybory. Bardzo wczesny gank na górną aleję zakończył się jednak katastrofą, ponieważ Javier „Elyoya” Prades i Irfan „Armut” Berk poświęcili swoje życia, nie zabierając ze sobą nikogo. Chwilę później to chińska formacja przystąpiła do agresji i wyeliminowała strzelca Lwów.

Rozpędzone LNG Esports kontrolowało całą rozgrywkę i miało priorytet na każdej części Summoner’s Riftu. Przejęło Smoka Piekielnego i europejscy zawodnicy, czując presję, zdecydowali się znowu na ofensywę na górnej części mapy, jednak Hu „Ale” Jia-Le umierając był w stanie zabrać ze sobą dwóch przeciwników.

Szalone zwroty akcji

Czwarta drużyna League of Legends Pro League chciała wykorzystać swoją przewagę i mając na koncie trzy Smoki, udała się na Barona. Jednak Lwy nie zamierzały oddać tego obiektu bez walki. Fioletowe wzmocnienie trafiło na konto chińskiej ekipy, lecz ta oddała za to cztery eliminacje. Reprezentanci Europy ruszyli następnie do leża smoka, opóźniając tym samym potencjalną duszę dla LNG.

Później do głosu ponownie doszli reprezentanci LPL. Zagwarantowali sobie smoczą Duszę i zgarnęli eliminację na Humanoidzie, który miał wyznaczoną nagrodę za swoją śmierć. Drużyny rozpoczęły taktyczną przepychankę o priorytety wiedząc, że każda walka drużynowa może zakończyć grę.

Baron i Starszy Smok dały zwycięstwo

Do szalonej wymiany doszło w leżu Starszego Smoka. Lwy wyeliminowały trzech rywali tracąc tylko dwóch. Następnie wróciły po Starszego Smoka, którego udało im się zapisać na swoje konto. Dzięki temu ruszyły od razu z powodzeniem po Nashora. Mimo heroicznej walki chińskiej ekipy to mistrzowie LEC ostatecznie zniszczyli Nexus.

Za parę minut rozpocznie się ostatnia dogrywka w grupie D, a w niej o pierwsze miejsce powalczą Gen.G i MAD Lions. Po więcej informacji dotyczących tegorocznej edycji mistrzostw świata w League of Legends zapraszamy do naszej relacji tekstowej:

Worlds 2021

Tagi: , , , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
hades ENCE

PGL Major: GODSENT pierwszym rywalem hadesa i dychy

W przyszły wtorek zainaugurowany zostanie wyczekiwany przez fanów Counter-Strike'a: Global Offensive PGL Major Stockholm 2021. Do stolicy Szwecji przy...