STS
fot. Entropiq

Poznaliśmy ostatniego uczestnika Red Bull Home Ground 2. MOLSI bez awansu

Wczorajszego wieczoru odbył się wielki finał kwalifikacji do Red Bull Home Ground 2, gdzie Ninjas in Pyjamas zmierzyło się z LDN UTD. Na nieszczęście polskiej społeczności VALORANTA, ekipa Michała „MOLSIEGO” Łąckiego musiała uznać wyższość rywala, co oznacza, że to podopieczni Emila „eMILA” Sandgrena awansują do międzynarodowego turnieju. Ninjas in Pyjamas 2 : 1 LDN UTD […]

Wczorajszego wieczoru odbył się wielki finał kwalifikacji do Red Bull Home Ground 2, gdzie Ninjas in Pyjamas zmierzyło się z LDN UTD. Na nieszczęście polskiej społeczności VALORANTA, ekipa Michała „MOLSIEGO” Łąckiego musiała uznać wyższość rywala, co oznacza, że to podopieczni Emila „eMILA” Sandgrena awansują do międzynarodowego turnieju.

Ninjas in Pyjamas 2 : 1 LDN UTD
Breeze 10:13 Bind 13:8 Fracture 13:8

NIP awansuje do Red Bull Home Ground 2

Na finiszu kwalifikacji do międzynarodowego turnieju zmierzyły się dwie równe sobie formacje, których celem było zwycięstwo w tym spotkaniu i awans do głównej fazy drugiej edycji Red Bull Home Ground. W turnieju weźmie udział szesnaście europejskich zespołów, a wśród nich są m.in. G2 Esports, Team Liquid czy Acend. Do piętnastu zaproszonych ekip dzięki triumfowi w kwalifikacjach dołączy Ninjas in Pyjamas.

Polsko-litewska formacja zaliczyła dobry start w tej serii, gdyż na pierwszej mapie zdołała pokonać drużynę Adama „ec1sa” Ecclesa, jednak później było już tylko gorzej. Następne dwa starcia padły łupem NIP-u, tym samym zapewniając sobie awans do głównej fazy europejskich rozgrywek. Ze świetnej strony w całym pojedynku zaprezentował się Emir „RHYME” Muminovic, który na serwerze nie miał sobie równych.

Warto wspomnieć, iż Ninjas in Pyjamas w miniony weekend rozegrało pierwsze oficjalne spotkanie od momentu odsunięcia od wyjściowego składu Charlesa „CREA” Beauvoisa. W miejsce 24-letniego Francuza zameldował się Dmitriy „dimasick” Matvienko, który aktualnie przebywa na ławce rezerwowych FPX. Kazach rozpoczął testy w europejskiej formacji w pierwszym tygodniu października, o czym jako pierwszy informowałem na Twitterze:

Lista uczestników Red Bull Home Ground 2:

G2 Esports Natus Vincere Team Liquid Vodafone Giants
TENSTAR Acend Futbolist Fnatic
SuperMassive Blaze Anubis Gaming Team Heretics BIG
FPX Gambit Esports Team BDS Ninjas in Pyjamas

Red Bull Home Ground 2 odbędzie się pomiędzy 4 a 7 listopada, a łączna pula nagród wyniesie 54 tysięcy euro. Wszystkie spotkania w tym turnieju zostaną rozegrane w formacie BO5, jednakże żaden zespół nie może sobie pozwolić na porażkę choćby w jednym meczu, gdyż ta skutkować będzie odpadnięciem.

Tagi: , , , , , , , , , , , , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

NAVI przegrywa na zakończenie trzeciego etapu European League 2021

Trzeci etap European League 2021 oficjalnie dobiegł końca. Niemniej styl, w jakim pożegnało się z nim Natus Vincere, nie był szczególnie okazały, bo p...