We wrześniu po raz pierwszy dotarły do nas plotki sugerujące, że Søren "Bjergsen" Bjerg może wznowić karierę profesjonalnego gracza. Teraz, ponad miesiąc później, sprawa jest natomiast przesądzona. Duński midlaner oficjalnie opuszcza bowiem TSM, którego barw bronił od 2013 roku. Pojawiły się już nawet prasowe doniesienia o drużynie, do której może dołączyć na kolejny sezon.


Śledź transfery na scenie League of Legends:


Od nadziei do legendy TSM-u

Søren Bjerg na podbój północnoamerykańskiej sceny League of Legends ruszył pod koniec 2013 roku. Miał zaledwie 17 lat i łatkę ogromnego talentu, kiedy zasilił szeregi Teamu SoloMid. W tym czasie midlaner zdołał wywalczyć wraz ze swoimi kompanami aż sześć mistrzowskich tytułów. Sukcesów tych nie udało się jednak przenieść na rozgrywki globalne, jak Worlds.

Podczas Mistrzostw Świata w League of Legends Bjergsen pięć razy występował jako podopieczny TSM-u. Dość powiedzieć, że tylko raz – przy pierwszej próbie, w 2014 roku – jego ekipie udało się dotrzeć do play-offów. Dwukrotny triumf w wiosennym splicie League of Legends Championship Series dał także TSM-owi dwie przepustki na Mid-Season Invitational. Niemniej i tam zespół nie osiągnął niczego wielkiego. W obu przypadkach rywalizację kończył na 5. lokacie.

W październiku ubiegłego roku nastąpił nagły zwrot w karierze Duńczyka. Bjergsen postanowił bowiem porzucić funkcję gracza i został trenerem TSM-u. Pod wodzą byłego midlanera zespół zdołał zająć drugie miejsce w LCS 2021 Spring, trzecie w LCS 2021 Mid-Season Showdown i pierwsze w LCS 2021 Summer. Kiedy jednak przyszło do najważniejszych zmagań – LCS 2021 Championship – to tam TSM nie spisał się najlepiej. Formacja zajęła dopiero czwartą lokatę, nie uzyskując awansu na Worlds 2021.

Nie da się ukryć, że choć Bjerg w czasie, gdy reprezentował TSM miał swoje wzloty i upadki, to należy mu się miano legendy organizacji. Zarówno w roli zawodnika, jak i trenera dawał z siebie wszystko, by uczynić fanów swoich, jak i całego zespołu jak najbardziej dumnymi z występów na scenie lokalnej, jak i poza nią.

Czas na powrót do gry i rozstanie z TSM-em

Teraz wiemy już, że Søren Bjerg nie wiąże planów na 2022 rok z trenowaniem. Zamiast tego zamierza wrócić do profesjonalnego grania w League of Legends. Duńczyk jakiś czas temu poinformował o tym zarząd TSM-u. Menadżerowie organizacji nie próżnowali i złożyli mu ofertę powrotu do gry w barwach legendarnego klubu wraz z planem przebudowy składu League of Legends wokół Bjergsena. Zawodnik postanowił ją jednak odrzucić.

Bjergsen do Liquid?

Amerykański portal Upcomer poinformował już o potencjalnej nowej drużynie Bjergsena. Zawodnik ma być przymierzany do roli midlanera w Teamie Liquid. Na środku zastąpiłby zatem Nicolaja "Jensena" Jensena, który wówczas zostałby strzelcem. Doniesienia prasowe mówią, że aktualnie trwają testy Jensena na tej roli, a sprawa nie jest jeszcze przesądzona.

Gdyby ten ruch doszedł do skutku, to moglibyśmy mówić o kopii operacji wykonanej przez G2 Esports. Pod koniec 2018 roku Luka "Perkz" Perković przeniósł się bowiem z mida na bota, robiąc tym samym miejsce na środku dla Rasmusa "Capsa" Winthera. Dla europejskiej formacji ruch ten był bardzo udany, wszak w 2019 roku zdobyła dwa mistrzostwa Europy, wygrała MSI, a na Worlds zajęła drugą lokatę.