STS
fot. Riot Games/Colin Young-Wolff

Polacy bezbłędni pierwszego dnia Red Bull Home Ground 2

Faza grupowa drugiej edycji Red Bull Home Ground była nadspodziewanie udana dla polskich zawodników. Nie tylko bowiem wszystkim trzem udało się awansować do play-offów, ale ponadto ich ekipy zgarnęły komplet zwycięstw i finiszowały na pierwszych miejscach swoich grup. Drużyny Polaków niepokonane W przypadku Acend można się było jednak tego spodziewać. Zespół Patryka „starxo” Kopczyńskiego i […]

Faza grupowa drugiej edycji Red Bull Home Ground była nadspodziewanie udana dla polskich zawodników. Nie tylko bowiem wszystkim trzem udało się awansować do play-offów, ale ponadto ich ekipy zgarnęły komplet zwycięstw i finiszowały na pierwszych miejscach swoich grup.

Drużyny Polaków niepokonane

W przypadku Acend można się było jednak tego spodziewać. Zespół Patryka „starxo” Kopczyńskiego i Aleksandra „zeeka” Zygmunta od początku uważany był wszak za faworyta. I było tak nie bez powodu, co też międzynarodowy skład skrzętnie udowodnił. Dość powiedzieć, że żaden z rywali, którym były Natus Vincere, Team BDS oraz TENSTAR, nie zdołał urwać polskiemu duetowi i jego kolegom więcej niż dziewięć rund. Ale powody do świętowania miał też Michał „MOLSI” Łącki! Jego LDN UTD na liście uczestników znalazło się dopiero przed kilkoma dniami z uwagi na absencję Teamu Heretics, ale mimo to poradziło sobie znakomicie. 24-latek i jego partnerzy z Litwy ograli nie tylko SuperMassive Blaze i Ninjas in Pyjamas, ale także Gambit Esports, czyli mistrzów wrześniowych finałów VCT Masters w Berlinie!

Końcowy układ grup Red Bull Home Ground 2:

Grupa A Grupa B
# Drużyna M W P # Drużyna M W P
1. LDN UTD 3 3 0 1. Acend 3 3 0
2. Gambit Esports 3 2 1 2. TENSTAR 3 2 1
3. SuperMassive Blaze 3 1 2 3. Natus Vincere 3 1 2
4. Ninjas in Pyjamas 3 0 3 4. Team BDS 3 0 3
Grupa C Grupa D
# Drużyna M W P # Drużyna M W P
1. Vodafone Giants 3 3 0 1. Team Liquid 3 3 0
2. Fnatic 3 2 1 2. Futbolist 3 2 1
3. FPX 3 1 2 3. BIG 3 1 2
4. Anubis Gaming 3 0 3 4. G2 Esports 3 0 3

Pora na danie główne, czyli play-offy

Już jutro rusza faza pucharowa! Podczas tej Acend mierzyć się będzie ze wspomnianym już Gambit, z kolei LDN UTD podejmie TENSTART. Najciekawszy będzie jednak format, w jakim toczyć się będą kolejne potyczki. Ten jest bowiem unikatowy, gdyż teoretycznie uczestnicy będą rywalizować między sobą w meczach BO5. W praktyce przed startem danego spotkania każda uczestniczących ekip wybierze swoją domową mapę, do której przystąpi jako gospodarz. Jeżeli więc którejś z drużyn uda się zgarnąć zarówno mapę swoją, jak i przeciwnika, to automatycznie wygrywa ona cały pojedynek. W przeciwnym wypadku po triumf sięgnie ten skład, który jako pierwszy zatriumfuje podczas trzech potyczek.

Ćwierćfinałowe pary Red Bull Home Ground 2:

vs vs
LDN UTD TENSTAR Vodafone Giants Futbolist
vs vs
Team Liquid Fnatic Acend Gambit Esports

Druga odsłona Red Bull Home Ground rozegrana zostanie między 4 a 7 listopada. Wszystkie mecze wraz z angielskim komentarzem oglądać będzie można na Twitchu oraz na YouTube.

Tagi: , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Znaki zapytania przy Rogue. Hans sama w drodze do Ameryki Północnej?

Natura lubi balans. Wszystko wskazuje na to, iż podczas nadciągającego wielkimi krokami okienka transferowego na scenie League of Legends będziemy świ...