HONORIS straciło kolejnego członka sztabu szkoleniowego swojej dywizji CS:GO. Tym razem z organizacją pożegnał się Szymon "Nodsury" Kościelniak, który współpracował z mistrzami Polski od końcówki czerwca tego roku.


Śledź transfery na scenie Counter-Strike'a:


Problemy prywatne przeszkodą dla dalszej współpracy

21-latek, który w przeszłości współpracował m.in. z M1 EDEN oraz x-komem AGO, został zaangażowany przez zespół jako analityk. Mimo to jednak podczas spotkań ESL Mistrzostw Polski czy też niedawnego Pucharu Narodowej Drużyny Esportu w Chorzowie zasiadł on za plecami zawodników, formalnie pełniąc funkcję, którą jeszcze kilka miesięcy temu zajmował Robert „mSr” Pieńkowski. Jakie były tego efekty? Pod wodzą Nodsurego HONORIS wygrało fazę zasadniczą ESL Mistrzostw Polski, zapewniając sobie tym samym awans na lanowe finały w Katowicach, a ponadto do ostatnich chwil biło się o awans do ESEA Premier. Niemniej teraz musiał on ustąpić z powodu spraw prywatnych, przez które nie będzie mógł w najbliższym czasie w pełni skupić się na CS-ie.

Obecnie HONORIS potrzebuje osób w pełni zaangażowanych w codzienność organizacji – przyznał w oficjalnym oświadczeniu jeden z liderów formacji, Wiktor "TaZ" Wojtas. – To jest ten moment, gdy kształtuje się styl naszej gry, jakość komunikacji i przede wszystkim współpraca drużynowa. Próbowaliśmy razem z Szymonem znaleźć rozwiązanie zaistniałej sytuacji, ale nie było to niestety możliwe. Decyzja ciężka, ale jedyna, którą mogliśmy podjąć zarówno dla dobra Nodsurego, jak i samej drużyny. Życzymy Szymonowi jak najszybszego powrotu do pełnej aktywności w CS-ie, który jest jego naturalnym środowiskiem pracy – dodał.

W tej sytuacji skład HONORIS prezentuje się następująco:

  • Wiktor „TaZ” Wojtas
  • Filip „NEO” Kubski
  • Kamil „reiko” Cegiełko
  • Sebastian „fr3nd” Kuśmierz
  • Mikołaj „mouz” Karolewski