STS
fot. PGL

Triumf na Majorze nie dla ZywOo. NAVI zgarnia ostatni bilet do półfinału

Poznaliśmy komplet półfinalistów PGL Major Stockholm 2021. Po ostatni bilet do 1/2 finału zgodnie z przewidywaniami sięgnęło Natus Vincere, które w ostatnim piątkowym meczu pokonało Team Vitality. Tym samym wschodnioeuropejski skład dołączył do Heroic, G2 Esports oraz swojego kolejnego rywala, Gambit Esports. Natus Vincere 2 : 0 Team Vitality Dust2 16:11 Nuke 16:13  Mirage  Mecz zaczął […]

Poznaliśmy komplet półfinalistów PGL Major Stockholm 2021. Po ostatni bilet do 1/2 finału zgodnie z przewidywaniami sięgnęło Natus Vincere, które w ostatnim piątkowym meczu pokonało Team Vitality. Tym samym wschodnioeuropejski skład dołączył do Heroic, G2 Esports oraz swojego kolejnego rywala, Gambit Esports.

Natus Vincere 2 : 0 Team Vitality
Dust2 16:11 Nuke 16:13  Mirage 

Mecz zaczął się zgodnie z planem, czyli od przewagi NAVI. Reprezentanci regionu CIS mimo przegranej pistoletówki zręcznie wyszli na prowadzenie, ale to nie utrzymało się długo. Vitality bowiem nie zamierzało się bezczynnie przyglądać i podjęło rękawicę. Zrobił to również Mathieu „ZywOo” Herbaut, który w trakcie pierwszej połowy wielokrotnie wykluczał z gry Oleksandra „s1mple’a” Kostylieva. Ukrainiec natomiast kompletnie nie potrafił odnaleźć się na serwerze, a w jego grze nie było doskonale znanej nam magii. A gdy nie gra s1mple, to najczęściej nie gra też Natus Vincere – tak było także i tym razem, dzięki czemu to grający w ataku Francuzi schodzili na przerwę z korzystnym dla siebie wynikiem 8:7. Chyba nikt nie spodziewał się wówczas, że połowa numer dwa będzie mieć tak jednostronny przebieg. Ale miała, bo Kostyliev wreszcie się przebudził, a na dodatek swoją formą zachwycał też Ilya „Perfecto” Zalutskiy. To właśnie ten duet pozwolił NAVI całkowicie zdominować przeciwników, którzy w obronie zgarnęli zaledwie trzy rundy. Pozostałe oczka padły z kolei łupem liderów światowego rankingu, którzy tym samym zatriumfowali na wybranym przez TV Duście2 16:11.

Kolejną areną tego starcia był Nuke, na którym Vitality musiało poszukać swojej szansy. I oczywiście starało się to robić, ale nie wychodziło to najlepiej, bo chociaż Francuzi punktowali, to dokładnie to samo robili ich grający w natarciu oponenci. W sumie NAVI zgromadziło nawet sześć punktów, co akurat na tej mapie było świetnym wynikiem po stronie terrorystów i pozwalało faworytom Majora snuć już marzenia o rychłym zwycięstwie. Niemniej, by po nie sięgnąć, s1mple i spółka musieli zachować koncentrację do końca, gdyż Francuzi wciąż byli groźni. I na dowód tego utrzymywali oni bezpieczny kontakt, a przez chwilę nawet ponownie prowadzili. Ale to były ostatnie momenty radości dla graczy znad Sekwany, bo wszystko zmierzało ku temu, by to Natus Vincere zatriumfowało. W szeregach TV szczególnie widoczny był brak piątego zawodnika, bo Jayson „Kyojin” Nguyen Van wyglądał fatalnie i nawet ZywOo nie był w stanie tego zrekompensować. Wśród liderów rankingu HLTV natomiast wszyscy prezentowali równy, wysoki poziom, dzięki czemu udało im się uniknąć dogrywki i wygrać 16:13.

Po więcej informacji na temat PGL Major Stockholm 2021 zapraszamy do naszej relacji, którą znaleźć można pod tym adresem.

Tagi: , , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Padł nowy rekord oglądalności CS:GO! Wcześniej należał do Polaków

Po ponad dwuletniej przerwie znów odbywa się Major CS:GO, który już we wstępnych etapach cieszył się niemałym zainteresowaniem widzów na całym świecie...