STS
fot. PGL/Stephanie Lindgren

s1mple nie tylko z mistrzostwem. Ukrainiec wybrany MVP sztokholmskiego Majora

Mimo że finał PGL Major Stockholm 2021 zakończył się już jakiś czas temu, to emocje wciąż nie opadły. Szczególnie wśród fanów Natus Vincere, przed którymi z pewnością długa noc. Prędko raczej nie zaśnie również Oleksandr „s1mple” Kostyliev, który zgarnął nie tylko pierwsze w karierze mistrzostwo świata, ale również tytuł MVP całej imprezy. Po prostu s1mple […]

Mimo że finał PGL Major Stockholm 2021 zakończył się już jakiś czas temu, to emocje wciąż nie opadły. Szczególnie wśród fanów Natus Vincere, przed którymi z pewnością długa noc. Prędko raczej nie zaśnie również Oleksandr „s1mple” Kostyliev, który zgarnął nie tylko pierwsze w karierze mistrzostwo świata, ale również tytuł MVP całej imprezy.

Po prostu s1mple

Taka decyzja ekspertów HLTV nie powinna jednak nikogo dziwić. Wszak 24-latek przez cały turniej nie schodził poniżej pewnego, bardzo wysokiego poziomu. A w play-offach w ogóle odpalił tryb bestii, bezlitośnie rozprawiając się z Gambit Esports oraz G2 Esports. Pod względem indywidualnym był on po prostu niedościgniony i nawet Nikola „NiKo” Kovač, który długo dotrzymywał mu kroku, musiał w końcu ustąpić. Tak więc s1mple zakończył sztokholmskiego Majora z najwyższym ratingiem (1,47), największą średnią fragów na rundę (0,95) czy też największą liczbą rund z co najmniej dwoma fragami (60,2%). A to tylko część liczb, które nawet w minimalnym stopniu nie obrazują tego, jak fantastycznym graczem jest obecnie Kostyliev i jak fantastycznie zaprezentował się na najważniejszych w tym roku zawodach.

Dla s1mple’a jest to siedemnaste już przyznane przez HLTV wyróżnienie dla najbardziej wartościowego gracza turnieju, chociaż pierwsze przyznane za występ na Majorze. Co ważne, dzięki dzisiejszej nagrodzie zawodnik Natus Vincere zbliżył się do Nicolaia „dev1ce’a” Reedtza z Ninjas in Pyjamas, który w swojej karierze otrzymał dziewiętnaście medali dla MVP.

Tagi: , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

s1mple wzruszony po triumfie. "Obiecałem to sobie"

Mimo że finał PGL Major Stockholm 2021 zakończył się wynikiem 2:0, to emocji było w nim co nie miara. Te, tuż po zakończeniu pojedynku, udzieliły się...