Czy dwie brazylijskie legendy Counter-Strike'a znów zagrają pod tą samą banderą? Podobno są takie plany. Gabriel "FalleN" Toldedo i Marcelo "coldzera" David chcą rzekomo stworzyć nową drużynę, jednocześnie poszukując organizacji, która zatrudniłaby kolektyw.

Brazylijskie legendy znów połączą siły?

W przeszłości obaj zawodnicy mieli już okazję występować pod jedną banderą. W 2015 wspólnie dołączyli do Luminosity Gaming, a następnie przenosili się do SK Gaming oraz MIBR. Brazylijski kolektyw wygrał nawet dwa Majory CS:GO (MLG Major Columbus 2016 i ESL One Cologne 2016) i przez bardzo długi czas utrzymywał się w czołówce światowego CS:GO. W końcu jednak drogi FalleNa i coldzery się rozeszły, a spowodowane to było m.in. coraz słabszą dyspozycją i wynikami zespołu.

Jako pierwszy odszedł Marcelo David. Utytułowany gracz w lipcu 2019 na własną prośbę został przeniesiony na ławkę rezerwowych, zaś we wrześniu został wytransferowany do FaZe Clanu. FalleN z głównego składu MIBR ustąpił we wrześniu 2020 roku, a na początku 2021 roku przeniósł się do Teamu Liquid. FaZe z coldzerą nie zdołało podbić CS-owej sceny. Zespół regularnie zawodził i w końcu Marcelo David usiadł na ławce. Ostatnio pełnił funkcję rezerwowego w Complexity Gaming. U FalleNa wyglądało to bardzo podobnie, wszak w barwach Liquid zdobył zaledwie jeden mistrzowski tytuł (wygrał cs_summit 8).

coldzera i FalleN szukają organizacji

Kilka dni temu pojawiły się pierwsze informacje mówiące o nadchodzącej szufli na amerykańskiej scenie CS-a. W doniesieniach tych wymieniono m.in. FalleNa, który rzekomo ma rozważać odejście z Liquid. Portal Jaxon dotarł do informacji sugerujących, że 30-latek ma ponownie połączyć siły z coldzerą. Wspólnie chcą rzekomo stworzyć nową brazylijską drużynę, która byłaby w stanie rywalizować na wysokim poziomie. Na ten moment nie wiadomo, kto jeszcze mógłby znaleźć się w ekipie. Wiadomo natomiast, że Toledo i David prowadzą rozmowy z różnymi organizacjami na temat zatrudnienia.

CZYTAJ TEŻ:
Szufla na scenie CS:GO się rozpędza. Liquid wymieni aż dwóch graczy?

Wśród nich znalazło się podobno m.in. Complexity. 2021 rok dla dywizji CS:GO tego klubu zdecydowanie nie był udany, w wyniku czego w ostatnim czasie ogłaszał on rozstania z kolejnymi zawodnikami. W aktywnym składzie pozostał wyłącznie trener, Luis "pacemaker" Tadeu. Menadżerowie zespołu potwierdzili dziennikarzom Jaxon, że rozważają różne opcje na przyszły rok.