Półfinalista tegorocznych Mistrzostw Świata w League of Legends zakasał rękawy i szykuje się do zmian w składzie. Mowa tutaj o Gen.G Esports, które poinformowało dzisiaj na swoich mediach społecznościowych o rozstaniu ze swoim trenerem. Ju "oDin" Yeong-dal był związany z organizacją od 2018 roku i dzisiaj przyszedł moment, w którym musiał się pożegnać ze swoim stanowiskiem.

Worlds 2021 jako ostatni taniec duetu Gen.G i oDin

Jak dowiadujemy się na profilu twitterowym Gen.G, powodem odejścia szkoleniowca jest zakończona umowa. – Dzisiaj przyszło nam ogłosić rozstanie z głównym trenerem Ju "oDinem" Yeong-dalem, gdyż jego kontrakt właśnie się zakończył. oDin przeżył z dywizją Gen.G wiele wzlotów i upadków i chcemy mu podziękować za wkład, jakim się wykazał oraz poświęcenie, jakiego dokonał dla drużyny. Od zawodnika przez trenera do trenera głównego, dedykował swoją profesjonalną karierę naszej przygodzie i jest to dla nas trudne pożegnanie. Życzymy mu wszystkiego najlepszego w następnym rozdziale jego kariery – czytamy we wpisie.

CZYTAJ TEŻ:
Stardust opuszcza szeregi T1. Wicemistrz LCK bez głównego trenera

Pod wodzą 34-latka formacja nieustannie zaliczała się do najsilniejszych ekip w League of Legends Champions Korea. W ostatnim sezonie Gen.G było drugą siłą w Korei podczas wiosennego splitu, natomiast latem uplasowało się na trzecim miejscu w lidze. Zaskakująco dobrze poszło tej drużynie podczas Worlds 2021. Niewiele osób spodziewało się tego, że dotrze aż do półfinału. Mało tego, w pojedynku o wejście do najlepszej dwójki turnieju podopiecznym oDina zabrakło jednej gry do zwycięstwa. Reprezentanci LCK musieli uznać wyższość EDward Gaming, czyli późniejszego mistrza świata, po bardzo wyrównanej serii zakończonej wynikiem 3:2.

Przygoda oDina z organizacją sięga jednak jeszcze dalej, aniżeli rok 2018. Wcześniej był bowiem związany z Samsung GALAXY oraz KSV eSports. Jak wiemy, Gen.G to duchowa kontynuacja tych formacji. Z SSG Koreańczyk współpracował już od 2016 roku jako trener. Tam był zaangażowany w budowanie składu, z którym w następnym roku miał okazję podnieść Puchar Przywoływacza. Potem cały lineup został przejęty przez KSV. Formacja ta po pięciu miesiącach rywalizacji pod tą nazwą przemianowała się na znane nam dzisiaj Gen.G Esports.


Śledź transfery na scenie League of Legends: