Wielu kibiców z nostalgią wspomina zapewne czasy, gdy karty na scenie CS:GO rozdawali Brazylijczycy z SK Gaming. Skład ten może pochwalić się m.in. dwoma triumfami na Majorze, niemniej już dawno jest on historią. Ale niewykluczone, że w przyszłości zaczniemy o nim mówić w czasie teraźniejszym.


Śledź transfery na scenie Counter-Strike'a:


4/5 SK w nowym składzie?

A przynajmniej tak twierdzą Zain Merchant i Christian Slot z serwisu Jaxon. Według nich Gabriel "FalleN" Toledo i Marcelo "coldzera" David przy budowie nowego zespołu, o którym plotkowano już wcześniej, chętnie sięgnęliby po dwóch starych znajomych. Mowa tutaj o Fernando "ferze" Alvarendze oraz Lincolnie "fnx-ie" Lau. Cały kwartet w przeszłości występował wspólnie właśnie pod banderą wspomnianego SK, współtworząc jeden z lepszych zespołów w historii CS:GO. Członkiem tamtej formacji był również Epitácio "TACO" de Melo, który obecnie odpowiada jednak za projekt GODSENT.

Co więc dalej? Wiele kwestii wciąż pozostaje pod znakiem zapytania, nie wiemy bowiem, kto miałby ewentualnie zająć w nowym składzie piąte miejsce. Nie ma też pewności, jak przebiegają poszukiwania organizacji, która byłaby skłonna zatrudnić utytułowanych zawodników. Tym bardziej że każdy z nich w pewnym sensie znajduje się obecnie na zakręcie kariery. Wszak FalleN i jego koledzy z Teamu Liquid rozczarowali na Majorze, coldzera od kilku miesięcy przesiaduje na ławce rezerwowych FaZe Clanu, fer dopiero niedawno po dłuższym czasie bez gry dołączył do 00Nation, a fnx od dawna już znajduje się na uboczu wielkiego CS-a.