STS
fot. ESL/Bart Oerbekke

FalleN i coldzera znów połączą siły?

Czy dwie brazylijskie legendy Counter-Strike’a znów zagrają pod tą samą banderą? Podobno są takie plany. Gabriel „FalleN” Toldedo i Marcelo „coldzera” David chcą rzekomo stworzyć nową drużynę, jednocześnie poszukując organizacji, która zatrudniłaby kolektyw. Brazylijskie legendy znów połączą siły? W przeszłości obaj zawodnicy mieli już okazję występować pod jedną banderą. W 2015 wspólnie dołączyli do Luminosity […]

Czy dwie brazylijskie legendy Counter-Strike’a znów zagrają pod tą samą banderą? Podobno są takie plany. Gabriel „FalleN” Toldedo i Marcelo „coldzera” David chcą rzekomo stworzyć nową drużynę, jednocześnie poszukując organizacji, która zatrudniłaby kolektyw.

Brazylijskie legendy znów połączą siły?

W przeszłości obaj zawodnicy mieli już okazję występować pod jedną banderą. W 2015 wspólnie dołączyli do Luminosity Gaming, a następnie przenosili się do SK Gaming oraz MIBR. Brazylijski kolektyw wygrał nawet dwa Majory CS:GO (MLG Major Columbus 2016 i ESL One Cologne 2016) i przez bardzo długi czas utrzymywał się w czołówce światowego CS:GO. W końcu jednak drogi FalleNa i coldzery się rozeszły, a spowodowane to było m.in. coraz słabszą dyspozycją i wynikami zespołu.

Jako pierwszy odszedł Marcelo David. Utytułowany gracz w lipcu 2019 na własną prośbę został przeniesiony na ławkę rezerwowych, zaś we wrześniu został wytransferowany do FaZe Clanu. FalleN z głównego składu MIBR ustąpił we wrześniu 2020 roku, a na początku 2021 roku przeniósł się do Teamu Liquid. FaZe z coldzerą nie zdołało podbić CS-owej sceny. Zespół regularnie zawodził i w końcu Marcelo David usiadł na ławce. Ostatnio pełnił funkcję rezerwowego w Complexity Gaming. U FalleNa wyglądało to bardzo podobnie, wszak w barwach Liquid zdobył zaledwie jeden mistrzowski tytuł (wygrał cs_summit 8).

coldzera i FalleN szukają organizacji

Kilka dni temu pojawiły się pierwsze informacje mówiące o nadchodzącej szufli na amerykańskiej scenie CS-a. W doniesieniach tych wymieniono m.in. FalleNa, który rzekomo ma rozważać odejście z Liquid. Portal Jaxon dotarł do informacji sugerujących, że 30-latek ma ponownie połączyć siły z coldzerą. Wspólnie chcą rzekomo stworzyć nową brazylijską drużynę, która byłaby w stanie rywalizować na wysokim poziomie. Na ten moment nie wiadomo, kto jeszcze mógłby znaleźć się w ekipie. Wiadomo natomiast, że Toledo i David prowadzą rozmowy z różnymi organizacjami na temat zatrudnienia.

CZYTAJ TEŻ:
Szufla na scenie CS:GO się rozpędza. Liquid wymieni aż dwóch graczy?

Wśród nich znalazło się podobno m.in. Complexity. 2021 rok dla dywizji CS:GO tego klubu zdecydowanie nie był udany, w wyniku czego w ostatnim czasie ogłaszał on rozstania z kolejnymi zawodnikami. W aktywnym składzie pozostał wyłącznie trener, Luis „pacemaker” Tadeu. Menadżerowie zespołu potwierdzili dziennikarzom Jaxon, że rozważają różne opcje na przyszły rok.

Tagi: , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
Jactroll, Team Vitality, LEC 2020

Jactroll wróci do Vitality jako wspierający akademii?

Kolejne doniesienia dotyczące potencjalnych ruchów transferowych na profesjonalnej scenie League of Legends. Wczoraj późnym wieczorem serwis Upcomer p...