STS
fot. Beyond the Summit/Todd Gutierrez (twitter.com/BTScsgo)

Rusza DreamHack Open November. Na starcie m.in. ekipa kubena, dycha i hades

Jesteście spragnieni CS-owych wrażeń? Jeśli tak, to dobrze się składa, bo przed nami kolejne zawody, w których zobaczymy przedstawicieli europejskiej czołówki. Co prawda nie mamy tu na myśli ścisłej czołówki, ale na DreamHack Open November 2021 nie zabraknie drużyn, które rywalizowały też na niedawnym PGL Major Stockholm 2021. Co równie istotne, o nagrody z puli […]

Jesteście spragnieni CS-owych wrażeń? Jeśli tak, to dobrze się składa, bo przed nami kolejne zawody, w których zobaczymy przedstawicieli europejskiej czołówki. Co prawda nie mamy tu na myśli ścisłej czołówki, ale na DreamHack Open November 2021 nie zabraknie drużyn, które rywalizowały też na niedawnym PGL Major Stockholm 2021. Co równie istotne, o nagrody z puli wynoszącej 100 000 dolarów powalczą także polscy gracze oraz trener.

MOUZ bez bymasa. kuben i spółka to wykorzystają?

Rywalizacja w fazie grupowej rozpocznie się od dwóch spotkań w grupie A. O 13:30 wystartują mecze BIG z GamerLegion i MAD Lions z MOUZ. Będą to więc potyczki ekip, które na Majorze zagrały z tymi, których na zakończonych w niedzielę zawodach zabrakło. Faworytem w pierwszej parze bez dwóch zdań będzie zespół Johannesa „tabseNa” Wodarza. W drugim przypadku sprawa jest nieco bardziej skomplikowana. Podopieczni niemieckiej organizacji będą musieli skorzystać z usług Chrisa „chrisaJ” de Jonga. Holender zastępować będzie Aurimasa „bymasa” Pipirasa, który najprawdopodobniej pauzuje przez chorobę. Dla MOUZ to znaczące osłabienie, które Lwy na pewno będą chciały wykorzystać. A trzeba pamiętać, że podopieczni Jakuba „kubena” Gurczyńskiego w przeszłości rozprawiali się już z teoretycznie wyżej notowanymi oponentami.

ENCE wraca do gry po Majorze

A co nas czeka pierwszego dnia w zbiorze B? I tu będzie mecz z udziałem Polaków, wszak do tej grupy trafiło ENCE. Pierwszym rywalem Pawła „dychy” Dychy i Olka „hadesa” Miśkiewicza będzie forZe. Rosyjskiej ekipy nie było na Majorze, a przepustkę na DH Open zgarnęła poprzez kwalifikacje. Z kolei zespół naszych rodaków ma za sobą całkiem udany występ w Sztokholmie, dlatego to on będzie faworytem. Drugą parę utworzą natomiast Fnatic i Team Spirit. Podopieczni brytyjskiej organizacji, podobnie jak forZe, dostali się na turniej, przechodząc eliminacje. Od tamtego czasu zespół nie rozgrywał żadnych oficjalnych spotkań, więc jego forma jest zagadką. Z kolei wschodnioeuropejski skład mogliśmy oglądać m.in. na Majorze, gdzie do końca bił się o wejście do drugiego etapu, ale ostatecznie poległ w starciu z Astralis.

Harmonogram pierwszego dnia DreamHack Open November 2021:

10 listopada

Grupa A

13:30 BIG vs GamerLegion BO3
13:30 MAD Lions vs MOUZ BO3

Grupa B

16:45 ENCE vs forZe BO3
20:00 Fnatic vs Team Spirit BO3

DreamHack Open November. Walka nie tylko o kasę

W fazie grupowej DreamHack Open November zastosowany będzie system podwójnej eliminacji (GSL), w którym dwie wygrane dają awans, zaś dwie przegrane oznaczają pożegnanie z zawodami. Do półfinałów awansują więc cztery najlepszy formacje (po dwie z każdego koszyka). W play-offach miejsca na błędy już nie będzie, bo tam organizatorzy przewidzieli drabinkę single elimination. Rywalizacja w turnieju toczyć się będzie o niemałą stawkę. Mistrz zgarnie nie tylko 50 000 dolarów, ale także przepustkę do ESL Pro League Season 15 Conference, czyli przedsionka CS-owej ligi mistrzów.

Anglojęzyczna transmisja z zawodów dostępna będzie na kanałach ESL_CSGO i ESL_CSGOb. Szczegółowe informacje na temat DreamHack Open November znajdziecie w relacji tekstowej.

Tagi: , , , , , , , , , , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

firingirl: Dzięki wsparciu Riotu rozwój kobiecej sceny VALORANTA idzie do przodu

Przez blisko dwa lata była związana z Izako Boars. W barwach tej organizacji jako prowadząca pomogła stworzyć skład, który w pewnym momencie był jedną...