STS
fot. PGL

DH Open: Fnatic i BIG już w play-offach. Polacy przed ostatnią szansą

Faza grupowa DreamHack Open November 2021 dobiega końca. Awans do play-offów zapewniły już sobie dwie formacje: BIG i Fnatic, a w grze o półfinał wciąż pozostają Polacy. Podopieczni Jakuba „kubena” Gurczyńskiego podejmą MOUZ, natomiast Olek „hades” Miśkiewicz i Paweł „dycha” Dycha mają przed sobą potyczkę z forZe. Fnatic i BIG w półfinałach DreamHack Open W […]

Faza grupowa DreamHack Open November 2021 dobiega końca. Awans do play-offów zapewniły już sobie dwie formacje: BIG i Fnatic, a w grze o półfinał wciąż pozostają Polacy. Podopieczni Jakuba „kubena” Gurczyńskiego podejmą MOUZ, natomiast Olek „hades” Miśkiewicz i Paweł „dycha” Dycha mają przed sobą potyczkę z forZe.

Fnatic i BIG w półfinałach DreamHack Open

W pierwszej rundzie BIG podjęło GamerLegion. Co zaskakujące, wywodząca się z Niemiec formacja musiała się mocno namęczyć, ale finalnie wygrała 2:1. Później Johannes „tabseN” Wodarz i jego kompani stoczyli pojedynek z MAD Lions, którego stawką była przepustka do półfinału. Tym razem potyczka została rozstrzygnięta już po dwóch mapach. Po zwycięstwo sięgnęło BIG.

Droga Fnatic do fazy pucharowej DreamHack Open November była mniej wyboista. Zespół, w skład którego wchodzi dwóch Szwedów i trzech Brytyjczyków, dwukrotnie wygrywał bowiem 2:0. Najpierw pomarańczowo-czarni ograli Team Spirit, na dwóch mapach tracąc w sumie tylko trzynaście rund. Później Fnatic okazało się natomiast lepsze od ENCE. Zespół naszych rodaków na pierwszej arenie do końca stawiał mocny opór, ale na drugiej był w zasadzie bez szans, w wyniku czego poległ.

MAD Lions i ENCE zagrają o awans

W grupie A nadzieje i szanse na awans wciąż mają MOUZ i MAD Lions. Zespoły te mierzyły się już w pierwszej rundzie fazy grupowej i wówczas górą były Lwy. Niewykluczone więc, że taki scenariusz powtórzy się dzisiaj, kiedy ekipy ponownie spotkają się na serwerze, by stoczyć ostateczny bój o miejsce w półfinale DreamHack Open. Podobnie wygląda sytuacja w przypadku ENCE i forZe, a więc drużyn, które chcą zgarnąć drugie premiowane awansem miejsce w zbiorze B. Podopieczni fińskiej organizacji pokonali już Rosjan, gdy obie formacje rozgrywały swój pierwszy mecz na tych zawodach. I dziś kolektyw dwóch Polaków uchodzić więc będzie za faworyta.

Dzisiejszy harmonogram DreamHack Open November 2021:

12 listopada

Decydujący mecz grupy A

16:00 MAD Lions vs MOUZ BO3

Decydujący mecz grupy B

19:15 ENCE vs forZe BO3

Aktualne informacje na temat DreamHack Open November 2021 znajdziecie w naszej relacji tekstowej. Transmisja z turnieju dostępna jest z polskim komentarzem na kanał ESL_CSGO_PL.

Tagi: , , , , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
G2 Rekkles LEC

Start wiosennego splitu LEC bez Rekklesa?

Czyżby po raz pierwszy od roku 2013 jeden ze splitów czołowych europejskich rozgrywek League of Legends miał wystartować bez Martina "Rekklesa" Larsso...