STS
siuhy mouz nxt
fot. twitter.com/mousesports

Szejn i siuhy bronią tytułu. Ruszają finały 2. sezonu WePlay Academy League

Niespełna trzy miesiące temu Kamil „siuhy” Szkaradek i Hubert „Szejn” Światły mogli świętować zdobycie mistrzowskiego tytułu WePlay Academy League. Teraz przyszła jednak pora, by się obronić i po raz drugi z rzędu sięgnąć po status najlepszej akademii na scenie CS:GO. Trudny rywal przed polskim duetem MOUZ NXT, którego barw na co dzień bronią Polacy, z […]

Niespełna trzy miesiące temu Kamil „siuhy” Szkaradek i Hubert „Szejn” Światły mogli świętować zdobycie mistrzowskiego tytułu WePlay Academy League. Teraz przyszła jednak pora, by się obronić i po raz drugi z rzędu sięgnąć po status najlepszej akademii na scenie CS:GO.

Trudny rywal przed polskim duetem

MOUZ NXT, którego barw na co dzień bronią Polacy, z łatwością przebrnęło przez fazę online i z kompletem zwycięstw finiszowało na pierwszym miejscu w grupie B. Dzięki temu młode Myszy, podobnie jak rywalizujący w zbiorze A Young Ninjas, zapewniły sobie bezpośredni awans na lanowe finały w Kijowie. Znacznie dłuższą drogę miały natomiast BIG. OMEN Academy oraz NAVI Junior, które po upragnione bilety na Ukrainę sięgnęły dopiero w play-inach. O ile jednak akademia Natus Vincere, wspomagana od pewnego czasu Egor „flamie” Vasilyev, poradziła sobie w dodatkowym etapie dość łatwo, tak adepci BIG do ostatnich chwil nie mogli być pewni awansu i ten wywalczyli dopiero rzutem na taśmę, ogrywając Fnatic Rising 16:14 na Overpassie.

Niemniej to wszystko nie ma już znaczenia, bo teraz zmagania opuszczają internet i przenoszą się na lana. Tam pierwszym rywalem Szejn, siuhego i spółki będzie wspomniane NAVI Junior, co oznacza, że polski duet będzie musiał poradzić sobie nie tylko z doświadczonym flamiem, ale również z uważanym za jeden z największych obecnie talentów młodego pokolenia Ilyą „m0NESYM” Osipovem. Już teraz zanosi się więc, że MOUZ NXT czeka naprawdę trudny bój, którego wynik wcale nie będzie łatwy do przewidzenia. Teoretycznie łatwiej powinna mieć akademia Ninjas in Pyjamas, gdyż na jej drodze stanie BIG. OMEN Academy, czyli najniżej notowany z uczestników kijowskich finałów.

Piątkowy harmonogram WePlay Academy League:

12 listopada

1. runda drabinki wygranych

15:00 Young Ninjas vs BIG. OMEN Academy BO3
18:30 MOUZ NXT vs NAVI Junior BO3

Wszystkie mecze wraz z angielskim komentarzem obejrzeć będzie można pod tym adresem. Lanowe finały WePlay Academy League Season 2 potrwają 14 listopada, a ich zwycięzca wzbogaci się o 45 tysięcy dolarów.

Tagi: , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Dignitas bez trenera – vENdetta opuszcza skandynawski skład

Dignitas oficjalnie powróciło na scenę męskiego Counter-Strike'a w styczniu ubiegłego roku. I chociaż od tego czasu minęły już prawie dwa lata, to tru...