Na przestrzeni ostatnich kilkunastu miesięcy Apeks potrafiło zaangażować naprawdę ciekawe nazwiska ze skandynawskiej sceny CS:GO. Nie przełożyło się to jednak na wyniki, które dalekie były chociażby od minimalnych oczekiwań, nic więc dziwnego, że ktoś w końcu uderzył pięścią w stół. I postawił na prawdziwą kadrową rewolucję.


Śledź transfery na scenie Counter-Strike'a:


Aż czterech graczy na wylocie

Drodzy przyjaciele i kibice! To był naprawdę trudny i pełen wyzwań rok, do czego przyczyniła się światowa pandemia, która zmusiła nas do pozostania w domach. Z tego powodu nie mieliśmy nawet okazji, by z niektórymi z naszych graczy spotkać się twarzą w twarz.  Mimo wszystko mieliśmy to szczęście, że współpracowali z nami gracze, którzy mieli dostatecznie dużo siły, by przez to przebrnąć – napisano w oficjalnym oświadczeniu. – Jednakże postanowiliśmy nie przedłużać kontraktów z czteroma z nich. Istnieje bowiem ogromna potrzeba świeżego startu i zamierzamy wykorzystać tę okazję, by przebudować nasz skład. Dziękujemy wam wszystkim za waszą ciężką pracę i poświęcenie, a jednocześnie życzymy wam powodzenia. Zawsze będziecie częścią rodziny Apeks – dodano.

W efekcie na liście transferowej wylądowali tacy zawodnicy, jak Sander "⁠Grusarn⁠" Iversen, Dennis "⁠dennis⁠" Edman, Fredrik "⁠FREDDyFROG⁠" Gustafsson oraz Joakim "⁠Relaxa⁠" Gustafsson. Najbardziej rozpoznawalnym z tego grona jest oczywiście dennis, który w przeszłości miał okazję reprezentować barwy m.in. G2 Esports, Fnatic oraz Ninjas in Pyjamas. Niemniej w Apeks nie było mu dane, by świętować chociaż ułamek dawnych sukcesów. Co więcej, miesiąc temu on i jego koledzy nie dali rady utrzymać się nawet w ESEA Premier i po słabym występie w barwach spadli szczebel niżej, do dywizji Advanced. Niemniej ostatecznie skandynawski skład nie dostał wystawiony na trzecim szczeblu rozgrywkowym i już wtedy zanosiło się, że jego dni są policzone. I faktycznie są, bo kontrakty czterech rezerwowych wygasają wraz z końcem roku.

W tej sytuacji skład Apeks prezentuje się następująco:

  • Asger "⁠AcilioN⁠" Larsen
  • Pål "⁠Polly⁠" Kammen – trener
  • Sander "⁠Grusarn⁠" Iversen – lista transferowa
  • Dennis "⁠dennis⁠" Edman – lista transferowa
  • Fredrik "⁠FREDDyFROG⁠" Gustafsson – lista transferowa
  • Joakim "⁠Relaxa⁠" Gustafsson – lista transferowa