Minionego wieczoru LEC Wooloo poinformował, iż Martin "Rekkles" Larsson nie znalazł miejsca w żadnym z wyjściowych składów uczestników League of Legends European Championship. Co prawda takiego scenariusza mogliśmy się domyślać na przestrzeni ostatnich tygodni, jednak dopiero wczoraj, gdy pojawiły się doniesienia, że to Markos "Comp" Stamkopoulos będzie nowym marksmanem Rogue, wszystko stało się niemal w pełni jasne – Rekklesa na starcie wiosennego splitu LEC nie zobaczymy. A jeśli ktoś jeszcze miał jakieś wątpliwości i być może liczył na nieprawdziwość tych doniesień, pośrednio niejasności rozwiał właściciel G2 Esports, Carlos "ocelote" Rodriguez.

CZYTAJ TEŻ:
Start wiosennego splitu LEC bez Rekklesa?

ocelote: Złożyliśmy wniosek o zmianę zasad

Na swoim profilu na Twitterze 31-latek opublikował krótką aktualizację dotyczącą sytuacji swojego strzelca, z której dość jasno wynika, że jak dotąd faktycznie nie udało się znaleźć dla niego nowego domu, aczkolwiek Samurajowie usilnie o to walczą. Jak wyznał, obecne reguły Riotu nie pozwalają na wypożyczenie zawodnika, ale G2 złożyło wniosek o wprowadzenie zmian, aby wprowadzić możliwość wypożyczenia do jakiegokolwiek zespołu. ocelote jest nawet gotów zejść z ceny oraz wprowadzić klauzulę umożliwiającą całkowity wykup Rekklesa po roku spędzonym w innej drużynie, aby zachęcić potencjalnych nabywców. – Zrobiliśmy i robimy wszystko, co w naszej mocy, aby pomóc [Rekklesowi] – skwitował włodarz G2 Esports.

CZYTAJ TEŻ:
Teddy na wylocie z T1? 23-latek rzekomo otwarty na grę w NA

Czas jednak tyka nieubłaganie, a start okienka transferowego tuż za rogiem. Gdy już do tego dojdzie, a gracze oraz przedstawiciele organizacji złożą podpisy na umowach, transfer Szweda może być tym trudniejszy. I choć sam ocelote głosi, że G2 daje z siebie wszystko, aby znaleźć dla Rekklesa nowy dom, to ciągle trzeba brać pod uwagę najczarniejszy scenariusz, w którym 25-latek nie gra nie tylko w LEC, ale też w żadnych innych rozgrywkach – przynajmniej dopóki któraś drużyna nie zdecyduje się na zmiany w wyjściowej piątce.


Śledź transfery na scenie League of Legends: