Podczas niedawnych mistrzostw świata w League of Legends Cloud9 jako jeden z dwóch zespołów spoza Azji zdołało dostać się do czołowej ósemki zawodów. Był to bez wątpienia niezły wynik, ale wygląda na to, że nawet on nie uchroni formacji przed nadchodzącymi zmianami.


Śledź transfery na scenie League of Legends:


Spore zmiany w Cloud9 przed sezonem 2022?

Zresztą, już kilka dni temu oficjalnie potwierdzono, że w sezonie 2022 barw C9 nie będzie już reprezentować Luka „Perkz” Perković. Kto więc przejmie miejsce na środkowej alei? Co ciekawe, według informacji Travisa Gafforda ma to być gracz, który jest już w drużynie obecny. Mowa tutaj o Ibrahimie "Fudge'u" Allamim. 19-latek z Australii całą swoją dotychczasową karierę spędził co prawda na topie, ale przed kolejnym splitem ma zostać przeniesiony ma mida właśnie po to, by załatać lukę powstałą po odejściu Perkza. Z kolei na alei górnej ma w związku z tym wylądować Park "Summit" Woo-tae. Koreańczyk co prawda nadal związany jest z Liiv SANDBOX, gdzie spędził ostatni rok, ale już wczoraj oficjalnie potwierdzono, że jego wygasająca umowa nie zostanie przedłużona. A to tylko uprawdopodabnia jego potencjalne przenosiny do Ameryki Północnej, które, co ciekawe, były dla niego pierwszą szansą na to, by spróbować pokazać się poza ojczyzną.

Pozostając jednak przy doniesieniach Gafforda – wygląda na to, że swoją przygodę z Cloud9 kontynuować będą Robert "Blaber" Huang i Jesper "Zven" Svenningsen, co oznacza, że nie powinniśmy raczej spodziewać się zmian ani w dżungli, ani na bocie. Do roszady może natomiast dojść w kwestii obsady roli wspierającego. Tę dotychczas pełnił Philippe "Vulcan" Laflamme, ale od pewnego czasu dużo mówi się, że już za chwilę może on zakończyć swój dwuletni pobyt w C9 i przenieść się do Evil Geniuses. Co w tej sytuacji zrobi jego dotychczasowy pracodawca? Otóż niewykluczone, że sięgnie do swojej akademii, by ściągnąć stamtąd Jonah "Islesa" Rosario. Australijczyk sezon 2021 spędził w lidze akademickiej, ale bynajmniej nie jest nowicjuszem. Wszak w 2020 roku zagrał nawet na Worlds, reprezentując wówczas Legacy Esports, wcześniej zaś związany był m.in. z Mammoth Academy, gdzie występował u boku wspomnianego już Fudge'a.

Jeżeli plotki potwierdzą się, skład Cloud9 będzie wyglądać tak:

Park "Summit" Woo-tae
Robert "Blaber" Huang
Ibrahim "Fudge" Allami
Jesper "Zven" Svenningsen
Jonah "Isles" Rosario
Alfonso "Mithy" Aguirre Rodríguez