Niemałym zaskoczeniem okazało się odsunięcie od głównego składu 100 Thieves Joshuy „steela” Nissana na tydzień przed rozpoczęciem amerykańskich kwalifikacji ostatniej szansy do mistrzostw świata w VALORANCIE. Wiele wskazuje na to, że już niedługo Kanadyjczyk powróci do czynnego grania, jednak wiąże się do z transferem do innej drużyny.

steel zamieni 100 Thieves na T1?

Po tym, jak pod koniec czerwca bieżącego roku Sam „DaZeD” Marine opuścił szeregi T1, a Ha „Spyder” Jeong-woo został przeniesiony na ławkę rezerwowych, amerykańska formacja nie była w stanie znaleźć godnego następcy na pozycji prowadzącego. W miejsce Amerykanina oraz Koreańczyka do pierwszego składu włączeni zostali Anthony „dawn” Hagopian, który został ściągnięty z akademii organizacji, oraz Braxton „brax” Pierce, który kilka tygodni temu porzucił esportową karierę na rzecz streamingu.

Według doniesień George'a Geddesa do transferu do T1 przymierzany jest właśnie steel, który od półtora miesiąca przebywa na rezerwie w 100 Thieves. 31-latek miałby wypełnić wakat IGL-a w ekipie Tylera „Skadoodle'a” Lathama po odejściu DaZeDa. Doniesienia potwierdziły również źródła portalu VLR.gg. Oficjalnego stanowiska ze strony amerykańskiej marki możemy spodziewać się prawdopodobnie już niebawem.

Jeśli pogłoski o transferze Kanadyjczyka ziściłyby się, wówczas niepewna byłaby przyszłość dawna. Jedną z możliwości jest powrót młodego Amerykanina do akademii, jednak z pewnością Skadoodle i spółka przynajmniej rozważą stworzenie sześcioosobowego składu, co staje się coraz bardziej popularne. Dotychczas największym sukcesem podopiecznych Davida „dd8” Denisa jest zajęcie drugiej lokaty podczas T1 x Nerd Street Gamers Showdown, co jednak wydarzyło się ponad rok temu.

Jeśli doniesienia okażą się prawdziwe, tak będzie prezentować się skład T1:

  • Zander „thwifo” Kim
  • Tyler „Skadoodle” Latham
  • Timothy „autimatic” Ta
  • Rahul „curry” Nemani
  • Anthony „dawn” Hagopian
  • Joshua „steel” Nissan
  • David „dd8” Dennis – trener
  • Ha „Spyder” Jeong-woo – rezerwowy