Okienko transferowe League of Legends oficjalnie wystartuje już najbliższej nocy. Na chwilę przed jego otwarciem jesteśmy bombardowani wręcz doniesieniami z różnych źródeł, na temat potencjalnych ruchów poszczególnych zawodników. Wczoraj wieczorem portal Upcomer poinformował o planach Dawida "Melonika" Ślęczki oraz Pawła "Czekolada" Szczepanika na najbliższe miesiące. Polacy mają zasilić szeregi francuskiej organizacji GameWard i od przyszłego sezonu reprezentować jej barwy w La Ligue Française.


Śledź transfery na scenie League of Legends:


Polski mistrz lata i polski mistrz zimy Prime League razem

Obydwaj rodacy w minionej odsłonie lig regionalnych rywalizowali na co dzień w Prime League. Melonik występował tam w barwach BIG, a Czekolad nosił trykot MOUZ. 19-letni toplaner okres w niemieckiej organizacji z pewnością może uznać za udany. Wszak razem z resztą zespołu udało mu się zdobyć mistrzostwo letniej edycji ligi niemieckiej a później również zaliczyć świetny występ na European Masters, kończąc turniej na 3-4. miejscu. Dodatkowo uplasował się również tuż za podium podczas zimowego pucharu Niemiec, ulegając wówczas właśnie ekipie Szczepanika.

Skoro już środkowy Myszy został wywołany do tablicy, to warto przejrzeć również i jego osiągnięcia. Letni split w Prime League przyniósł formacji Czekolada brązowy medal i zapewnił udział w EU Masters. Sam występ na europejskim turnieju nie był aż tak udany, bowiem drużyna 21-latka zakończyła przygodę na etapie grup głównej fazy. Wydawałoby się, że Polak zakończy rok bez większych sukcesów. Nic bardziej mylnego, gdyż to właśnie MOUZ wywalczyło pierwsze miejsce podczas zakończonego wczoraj pucharu Niemiec. W finale ofiarą brygady Szczepanika i spółki byli Unicorns Of Love Sexy Edition, którzy ulegli 1:3.

GameWard prawie w komplecie

Kto jeszcze poza naszymi rodakami znajdzie się w składzie GameWard? Według ustaleń Brieuca Seegera (bardziej znanego pod pseudonimem Wooloo) kompanami polskiego duetu mają być Philippe "Akabane" Le oraz Kamil "Kamilius" Košťál. Obydwaj zawodnicy, co warte zauważenia, byli drużynowymi kolegami Polaków – Francuz grał z Melonikiem w BIG, a Słowak z Czekoladem w MOUZ. Można zatem powiedzieć, że biało-czerwoni zabrali po jednym koledze z drużyny i wspólnie staną się teraz częścią GW. Pod znakiem zapytania nadal stoi jednak pozycja strzelca francuskiej organizacji. Co do tego nie ma jak na razie bardziej precyzyjnych informacji, lecz podobno ma być to ktoś, kto w przeszłości grał już na najwyższym szczeblu w Europie, czyli LoL European Championship.

Tak prezentowałby się skład GameWard na przyszły sezon LFL:

GameWard Dawid "Melonik" Ślęczka
Philippe "Akabane" Le
Paweł "Czekolad" Szczepanik
Kamil "Kamilius" Košťál