Okienko transferowe na scenie League of Legends zostało otwarte. Chociaż w zasadzie bardziej pasuje tu stwierdzenie, że zostało ono po prostu wyważone. W ciągu ostatnich godzin spadło na nas kilka prawdziwych bomb. Które były największe? Oto pięć najgorętszych transferowych newsów, które trafiły do sieci.

Rekkles w Karmine Corp

fot. G2 Esports

Szok? Zaskoczenie? Sensacja? Trudno stwierdzić, które słowo pasuje tu najlepiej. Martin "Rekkles" Larsson nie będzie dobrze wspominał czasu spędzonego w G2 Esports, choć miał być wybawicielem drużyny. Saga transferowa związana ze szwedzkim strzelcem trwała już kilka tygodni, ale w końcu została zakończona. Rekkles został bowiem sprzedany do Karmine Corp. Oznacza to, że doświadczony gracz w najbliższym czasie nie będzie występował na najwyższym poziomie w Europie, a "jedynie" w najlepszej francuskiej lidze LoL-a. A jeśli jemu i jego ekipie uda się osiągnąć odpowiedni wynik, to KC zobaczymy także w European Masters.

Shlatan kolejnym polskim dżunglerem w LEC?

O tym mówiło się już jakiś czas temu, jednak w trakcie Free Agency Show temat został poruszony kolejny raz. Lucjan "Shlatan" Ahmad najprawdopodobniej już za kilka tygodni zadebiutuje w League of Legends European Championship. Zawodnik, który w ostatnim czasie występował w akademii Misfits Gaming, w 2022 roku ma przywdziewać trykot głównej drużyny. Wiele wskazuje zatem na to, że Shlatan będzie kolejnym (po m.in. Jankosie, Selfmade'ie czy Inspiredzie) polskim leśnikiem, który będzie miał okazję do rywalizacji na tym poziomie.

Khan idzie do wojska. Wielkie zmiany w DWG KIA?

fot. Riot Games/Lance Skundrich

DWG KIA zaledwie kilka dni temu walczyło o obronę tytułu mistrza świata League of Legends, a teraz ekipę mogą czekać wielkie zmiany w składzie. Organizacja potwierdziła rozstanie z Kimem "Khanem" Dongiem-ha. Legendarny toplaner najprawdopodobniej zawiesi lub zakończy karierę profesjonalnego zawodnika z uwagi na obowiązek odbycia służby wojskowej w koreańskiej armii. Ponadto DWG poinformowało, że kontraktów – póki co – nie przedłużyli trzej gracze. Podpisów nie złożyli Kim "Canyon" Geon-bu, Heo "ShowMaker" Su i Cho "BeryL" Geon-hee. Wszyscy trzej na ten moment są wolnymi agentami, dzięki czemu mogą samodzielnie negocjować z nowymi drużynami. Niewykluczone jednak, że Canyon, ShowMaker i BeryL ostatecznie podpiszą nowe umowy z DAMWON.

Nieoficjalnie: Caedrel trenerem

Profesjonalny gracz, streamer, ekspert i komentator, a teraz także... trener? Marc Robert "Caedrel" Lamont ma wiele twarzy, a od przyszłego roku może nam się zaprezentować w zupełnie nowej odsłonie. Jak bowiem poinformowano, Brytyjczyk jest przymierzany do objęcia stanowiska głównego szkoleniowca Teamu Vitality. Caedrel potwierdził podczas swojej transmisji, że faktycznie istnieje taka możliwość, ale nic nie jest jeszcze przesądzone. Zaznaczył też, że miał lukratywne oferty z północnoamerykańskiej sceny League of Legends, ale odrzucił je, gdyż chce zostać w Europie.

Mikyx będzie kontynuował karierę w NA?

fot. Riot Games/Michał Konkol

G2 Esports z pewnością chce zapomnieć o 2021 roku i jak najlepiej przygotować się do kolejnego sezonu. Organizacja postanowiła, że dokonanie tego jest możliwe tylko dzięki gruntownej przebudowie składu League of Legends. Z tym pożegna się m.in. Mihael "Mikyx" Mehle, jednak długo nie było wiadomo, gdzie trafi Słoweniec. Podczas FAS poinformowano, że wspierający ma zostać reprezentantem TSM-u. Północnoamerykański zespół LoL-a w ostatnim czasie korzystał z usług Hu "SwordArta" Shuo-Chieh, ale ten rozstał się już z klubem. Jego następcą może być właśnie Mikyx.

[caption id="attachment_311303" align="alignnone" width="730"] fot. Riot Games[/caption]