Wygląda na to, że liczba Polaków występujących w League of Legends European Championship w barwach Misfits Gaming powiększy się! Podczas dzisiejszego Free Agency Show Jacob Wolf ujawnił bowiem, że według jego informacji do głównego składu Królików został przeniesiony Lucjan "Shlatan" Ahmad.


Śledź transfery na scenie LoL-a:


Drugi Polak w głównym składzie Misfits?

20-letni leśnik do Misfits trafił pod koniec ubiegłego roku, zasilając szeregi akademii. Wraz z tą w sezonie 2021 sięgnął zresztą po mistrzostwo Ligue Française de League of Legends, w międzyczasie docierając również do półfinału letniej edycji European Masters. Co istotne, Ahmad miał spory wkład w te sukcesy, co najwyraźniej nie uszło uwadze działaczom organizacji. Co istotne, jeżeli Shlatan faktycznie znajdzie się w głównym zespole na przyszły rok, to stanie przed szansą na debiut w najwyższej klasie rozgrywkowej w Europie. Dotychczas bowiem rywalizował on wyłącznie w starokontynentalnych ligach regionalnych m.in. w Polsce oraz Hiszpanii.

Neon łączony z powrotem do organizacji

Na tym jednak informacje od Wolfa się nie kończą. Ceniony dziennikarz ogłosił wszak, że w trakcie rozgrywek 2022 dolnej alei Królików strzec będzie Matúš "Neon" Jakubčík. Dla Słowaka byłby to powrót do formacji, której barw bronił już w 2019 roku. Niemniej wówczas grywał głównie w akademii i z czasem zdecydował się na transfer do FC Schalke 04, wraz z którym występował w LEC przez ostatnie dwa lata. Problem w tym, że po zakończeniu letniego splitu 2021 niemiecka organizacja postanowiła wycofać się z najważniejszych europejskich rozgrywek. W efekcie Neon dołączył do długiej listy graczy, którzy musieli z tego powodu poszukać dla siebie nowego domu. Jeśli jednak wierzyć Wolfowi, to wygląda na to, że już go znalazł.

Myśleliście, że na tym koniec wieści z obozu Misfits? Nic bardziej mylnego! W trakcie wspomnianego już Free Agency Show usłyszeliśmy nieoficjalnie, że nowe umowy z ekipą podpisali Shin "HiRit" Tae-min oraz Oskar "Vander" Bogdan. Dotychczasowe kontrakty Koreańczyka i Polaka obowiązywały tylko do 15 listopada, ale teraz wiele wskazuje na to, że dwójka ta wciąż będzie grać pod dotychczasową banderą. Przesądzona natomiast wydaje się przyszłość Ivána "Razorka" Martína Díaza i Kaspera "Kobbe" Kobberupa. Hiszpan i Duńczyk również wraz z wybiciem północy stali się wolnymi zawodnikami, ale ewentualne przyjście Shlatana i Neona i tak oznaczałoby, że nie byłoby już dla nich miejsca.

Jeżeli powyższe doniesienia potwierdzą się, skład Misfits Gaming będzie prezentować się następująco:

Shin "HiRit" Tae-min
Lucjan "Shlatan" Ahmad
Vincent "Vetheo" Berrié
Matúš "Neon" Jakubčík
Oskar "Vander" Bogdan
Alexander "Carter" Cartwright