STS
fot. RightShot

Nowa impreza na esportowej mapie Polski. Zapowiedziano Gdańsk Games!

Na esportowej mapie polski pojawiła się zupełnie nowa impreza. Mowa tutaj o Gdańsk Games, które odbędzie się pod koniec tego roku na mogącej pomieścić do 43,5 tysiąca osób Polsat Plus Arenie Gdańsk, czyli stadionie Lechii Gdańsk. Gdańsk wchodzi do gry – Jest to nowy kierunek naszej aktywności, Polsat Plus Arena to sport nie tylko w […]

Na esportowej mapie polski pojawiła się zupełnie nowa impreza. Mowa tutaj o Gdańsk Games, które odbędzie się pod koniec tego roku na mogącej pomieścić do 43,5 tysiąca osób Polsat Plus Arenie Gdańsk, czyli stadionie Lechii Gdańsk.

Gdańsk wchodzi do gry

Jest to nowy kierunek naszej aktywności, Polsat Plus Arena to sport nie tylko w wymiarze klasycznym. Gdańsk Games to inicjatywa wpisująca się w globalne trendy gdzie esport odgrywa coraz większą rolę – przyznał Paweł Buczyński, prezes Polsat Plus Arena Gdańsk. Za projektem zawodów esportowych stoją operator wspomnianego obiektu oraz agencja RightShot. Co ważne, docelowo imprezy z zakresu różnych dyscyplin elektronicznej rywalizacji mają odbywać się na stadionie regularnie, wszystko rozpocznie się jednak od nadchodzących zawodów w ramach Counter-Strike’a: Global Offensive, czyli najpopularniejszej gry FPS w naszym kraju.

Zapisy do eliminacji ruszyły

Tak więc inauguracyjna edycja Gdańsk Games rozegrana zostanie 18 i 19 grudnia, a jej główną atrakcją będzie właśnie turniej CS:GO z pulą nagród w wysokości 75 tysięcy złotych. Na imprezie wystąpi osiem drużyn, z czego sześć otrzyma bezpośrednie zaproszenia od organizatorów. Pozostała dwójka wyłoniona zostanie natomiast na drodze otwartych eliminacji. Te odbędą się 27-28 listopada i 4-5 grudnia, niemniej zapisywać się do nich można już teraz pod tym oraz pod tym adresem. Co istotne, wstęp na teren wydarzenia będą mieli kibice, na których poza esportowymi emocjami czekać będą także konkursy oraz m.in. stoiska z gamingowymi aktywnościami. Samo wejście będzie darmowe, aczkolwiek liczba miejsc będzie ograniczona.

Z kolei ci, którzy z jakichś powodów nie będą mogli pojawić się na gdańskim obiekcie, będą mieli możliwość śledzenia spotkań za pośrednictwem oficjalnej transmisji. Więcej szczegółów, takich jak m.in. dokładny podział puli nagród, lista zaproszonych zespołów czy też obecni na streamie komentarzy i eksperci, poznamy już w najbliższym czasie.

Tagi: ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Bilet na IEM Katowice 2022? Już dziś druga tura sprzedaży!

Nie udało wam się nabyć biletu na Intel Extreme Masters Katowice 2022? Nic straconego! Już dziś rusza druga tura sprzedaży, podczas której nabycie wej...