Wtorek w dużej mierze stać będzie pod znakiem Polskiej Ligi Esportowej. Ale nie tylko – drugi mecz w ramach bieżącego sezonu ESEA Premier rozegra przecież Anonymo Esports, które stanie przed szansą sięgnięcia po pierwsze zwycięstwo.

Przed Anonimowymi trudny mecz

W swoim pierwszym spotkaniu, które miało miejsce przed dwoma tygodniami, Paweł "innocent" Mocek i spółka musieli uznać wyższość DBL Poney. A dziś nie będzie wcale łatwiej o zwycięstwo, bo tym razem polskiej piątce przyjdzie mierzyć się z Teamem Finest. Beniaminek 39. sezonu z przytupem zaczął swoją przygodę z drugim poziomem rozgrywkowym, wygrywając wszystkie cztery dotychczasowe pojedynki, w tym m.in. ten z Wisłą All iN! Games Kraków. A to przecież Biala Gwiazda niedawno wykluczyła Anonimowych z katowickich finałów ESL Mistrzostw Polski, które dla całego zespołu były sporym rozczarowaniem. Wtorkowy mecz będzie więc okazją, by chociaż częściowo poprawić humory w szeregach podopiecznych Adriana "imd" Piepera, aczkolwiek będzie to wymagać od naszych rodaków naprawdę dużego wysiłku.

CZYTAJ TEŻ:
Młode Myszy znowu najlepsze! Ekipa siuhego i szejna triumfuje w WePlay Academy League

Dywizja profesjonalna PLE na finiszu

A skoro już o Anonymo mowa – dziś aż dwa razy zobaczymy w akcji akademię Anonimowych, która na co dzień rywalizuje w dywizji profesjonalnej PLE. Skład ten nadal liczy się w walce o awans do fazy pucharowej, ale aby być go pewnym, musi we wtorek ograć zarówno Ungentium, jak i Creative AVEZ. A to nie będzie łatwe zadanie, bo mowa tutaj przecież o odpowiednio trzecim i drugim zespole fazy zasadniczej. Trzecim i drugim, bo pierwszym jest Dr Pepper Team. Lider drugiej ligi w swoim ostatnim meczu zagra z Opera GX Phantoms. Wygrana sprawi, że na pewno finiszować będzie on na szczycie tabeli, porażka zmusi zaś podopiecznych Maksymiliana "Trocha" Trochy do niepewnego przyglądania się poczynaniom pozostałych oponentów.

Harmonogram dzisiejszych meczów Polaków w CS:GO:

16 listopada
15:00 Anonymo Academy vs Ungentium BO3 transmisja
18:00 Opera GX Phantoms vs Dr Pepper Team BO3 transmisja
19:00 Anonymo Esports vs Team Finest BO3 transmisja
21:00 Creative AVEZ vs Anonymo Academy BO3 transmisja