STS
fot. Slovenská Asociácia Elektronických Športov

Nietypowa sytuacja na lanie w Izraelu. Reprezentację Słowacji jako zmiennik wsparł… kibic

Dziś w Izraelu rozpoczęło się IESF World Championship 2021. I pewnie byśmy nie wspomnieli o tym turnieju, gdyby nie nietypowa sytuacja, do której doszło w narodowej reprezentacji Słowacji. Kibic na ratunek! Otóż tuż przed wylotem do miasta Ejlat jeden z członków słowackiego zespołu otrzymał pozytywny wynik testu na obecność COVID-19. Z tego powodu, co oczywiste, […]

Dziś w Izraelu rozpoczęło się IESF World Championship 2021. I pewnie byśmy nie wspomnieli o tym turnieju, gdyby nie nietypowa sytuacja, do której doszło w narodowej reprezentacji Słowacji.

Kibic na ratunek!

Otóż tuż przed wylotem do miasta Ejlat jeden z członków słowackiego zespołu otrzymał pozytywny wynik testu na obecność COVID-19. Z tego powodu, co oczywiste, nie mógł on wsiąść na pokład samolotu i tym samym osłabił swoich kolegów. W tych okolicznościach Słowacy nie mieli zbyt wiele możliwości, ale los chciał, że wraz z nimi na turniej polecieć miał jeden z kibiców, Stanislav „GrOgY” Babala. Ten jakiś czas temu wziął udział w specjalnym giveawayu, którego zwycięzca miał udać się wraz z drużyną na mistrzostwa świata spod szyldu IESF. I jako że był na miejscu, to postanowiono skorzystać z jego usług, nieoczekiwanie czyniąc z niego piątego członka reprezentacji Słowacji.

Słowacy na drodze po końcowy triumf

Ale na tym ta opowieść się nie kończy! Team Slovakia dziś w ramach meczu grupy C starł się z przedstawicielami Macedonii Północnej, BLUEJAYS. Co więcej, nasi południowi sąsiedzi zatriumfowali w tym spotkaniu, ogrywając Macedończyków 16:14 na Inferno! Sam GrOgY, dla którego omawiany pojedynek był pierwszym notowanym na HLTV, ustrzelił aż 22 fragi, czyli dokładnie tyle samo, co najlepszy wśród Słowaków Lubos „HenkkyG” Ilko z Dark Tigers. Więcej eliminacji zaliczył tylko przedstawiciel Błękitnych Sójek, Jane „aidKiT” Apostoloski, ale nie pomogło to jego ekipie w sięgnięciu po zwycięstwo. Co zaś tyczy się nietypowego zmiennika, ten pojawi się dziś na serwerze jeszcze raz.

O godzinie 17:30 narodowa drużyna Słowacji podejmie Meksykanów z HKTJ i jeżeli wygra, to będzie mogła być pewna występu w fazie pucharowej. W tej znajdzie się najlepsza szóstka grupowych zmagań, która przez kolejne trzy dni rywalizować będzie w ramach drabinki podwójnej eliminacji. A wszystko to dla 20 tysięcy dolarów, które znalazły się w łącznej puli nagród IESF World Championship 2021. Połowa tej sumy już 19 listopada trafi w ręce zwycięzców wielkiego finału. Czy będą nimi Słowacy? Z pewnością byłoby to pięknie ukoronowanie nieoczekiwanej przygody 22-letniego GrOgY’ego, który pewnie nawet w najśmielszych snach nie spodziewał się tego, co czeka go w Izraelu.

Tagi: , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
Agresivoo, Erdote, devils.one

Agresivoo i Erdote znów w jednej drużynie? Polski toplaner łączony z akademią BDS

Choć największe szaleństwo transferowe na scenie League of Legends w tej przerwie międzysezonowej miało miejsce minionej nocy, wciąż pozostało sporo n...