Ilya "m0NESY" Osipov przez wielu ekspertów uważany jest za największy talent młodego pokolenia na scenie CS:GO. Rosjanin zresztą kilkukrotnie udowadniał już, że naprawdę ma spore możliwości. Wydawało się więc, że Natus Vincere zrobi wszystko, by zatrzymać swojego wychowanka, który szkoli się w ukraińskiej organizacji od 14. roku życia.


Śledź transfery na scenie Counter-Strike'a:


Nie ma miejsca dla "nowego s1mple'a"

Problem polega na tym, że dla nastolatka, który nazwany został już "nowym s1mplem" nie ma obecnie w NAVI miejsca. Drużyna z regionu CIS po ostatnich zmianach prezentuje się nad wyraz mocno i dopiero co sięgnęła po triumf na PGL Major Stockholm 2021. To pozwala domniemywać, że prędko w głównym zespole nie dojdzie do kolejnych roszad. To oznaczałoby, że m0NESY byłby skazany na dalsze występy w akademii, czyli na poziomie niższym niż wskazywałyby jego obecne umiejętności. Nic więc dziwnego, że już jakiś czas temu największa gwiazda organizacji, Oleksandr "s1mple" Kostyliev, radziła Osipovowi, by ten rozważył udanie się na wypożyczenie do miejsca, gdzie mógłby zasmakować wreszcie regularnej rywalizacji na najwyższym poziomie.

Czas na kolejny etap w karierze?

Niemniej inaczej na sprawę zapatruje się samo NAVI. Według informacji serwisów 1pv i Dexerto, włodarze z Europy Wschodniej nie zamierzają blokować utalentowanemu nastolatkowi drogi do dalszego rozwoju, a jednocześnie nie chcą też czekać na moment, w którym będzie on w pełni gotowy, by wskoczyć do pierwszego składu. Dlatego też mają być otwarci na wysłuchanie potencjalnych ofert za swojego wychowanka – a tych nie powinno raczej brakować. Wiele formacji ma bowiem oko na młodym snajperze, który również z chęcią rozpocząłby nowy etap w swojej karierze. Wygląda więc na to, że dni m0NESY'EGO w Natus Vincere są już policzone. Pytanie tylko, gdzie trafi Rosjanin? Nieoficjalnie mówi się, że jedną z możliwości może być G2 Esports.