Dziś Damien „maLeK” Marcel oficjalnie potwierdził, że żegna się z G2 Esports. Niemniej już wcześniej niektóre źródła podawały, że na odejściu trenera kadrowe przetasowania w szeregach wicemistrzów ostatniego Majora nie muszą się wcale skończyć.


Śledź transfery na scenie Counter-Strike'a:


Pożegnanie z trenerem do dopiero początek?

Jak pisaliśmy wcześniej, Guillaume „neL” Canelo z serwisu 1pv przyznał, że według jego informacji G2 może wymienić jeszcze jednego albo nawet dwóch graczy. Najbardziej prawdopodobne w tych okolicznościach miałoby być rozstanie z François „AmaNkiem” Delaunayem, który już rok temu był blisko odejścia, ale ostatecznie udało mu się wówczas zachować swoją posadę. Teraz jednak miałoby być inaczej. Ale nie to jest w tym wszystkim najważniejsze – o wiele ciekawiej wygląda bowiem lista potencjalnych kandydatów, którzy mogliby zastąpić wspomnianego Francuza. Tą znajdziemy na łamach portalu DRAFT5, który z kolei opiera się na informacjach rosyjskiego insidera, Johna Knyazeva.

G2 łączone z kierunkiem wschodnioeuropejskim

Zdecydowanie najgorętszym nazwiskiem ze wszystkich zaprezentowanych przez Knyazeva jest Ilya "m0NESY" Osipov. 16-letni Rosjanin od blisko dwóch lat związany jest z Natus Vincere i na co dzień reprezentuje barwy akademii tej organizacji. Wielu ekspertów już dawno określiło go mianem nowego s1mple'a i trudno się dziwić, bo nastoletni gracz mimo młodego wieku i niewielkiego doświadczenia wyraźnie przewyższa poziom, na którym teraz występuje. Według nieoficjalnych informacji z m0NESYM miał kontaktować się sam założyciel G2, Carlos "ocelote" Rodríguez, wyrażając zainteresowanie jego osobą. Niemniej nie wiadomo, jak na rozstanie z jednym ze swoich największych talentów zapatrywałoby się NAVI.

Osipov to jednak nie jedyna kandydatura. Brany pod uwagę ma być również Aleksey "El1an" Gusev – 22-latek obecny był na ostatnim Majorze, gdzie wystąpił wraz ze swoimi kolegami z Entropiq. I to właśnie w Sztokholmie ocelote miał zasugerować Rosjaninowi, że może być nim zainteresowany. Co prawda żadna oficjalna oferta nie została od tego czasu złożona, ale wydaje się, że mimo wszystko Gusev także będzie jedną z rozpatrywanych opcji. Trzecim zawodnikiem, którego ksywka pada w kontekście G2, jest natomiast Ihor "w0nderful" Zhdanov. 16-letni Ukrainiec jest zdecydowanie najmniej rozpoznawalny z całej wymienionej przez Knyazeva trójki, ale też trudno się dziwić, bo jeszcze do niedawna grał tylko w Trasko Esports, z którym rozstał się przed tygodniem.