G2 Esports po niezbyt udanym sezonie 2021 postanowiło mocno przebudować swój skład League of Legends. Rozstania dotknęły nie tylko sztabu szkoleniowego, ale również graczy. Z tego względu zespół był zmuszony do poszukiwania m.in. toplanera. Już we wrześniu informowano, że tym zostanie były reprezentant m.in. TSM-u i FC Schalke 04 Esports.

Przebudowa G2

Kilka tygodni temu G2 zapowiedziało, że w drużynie zostaną wyłącznie Marcin "Jankos" Jankowski oraz Rasmus "Caps" Winther. Organizacja postanowiła szukać nowych pracodawców dla Martina "Wundera" Nordahla Hansena, Martina "Rekklesa" Larssona i Mihael "Mikyxa" Mehle. Dotychczas potwierdzono jedynie transfer strzelca, który przeszedł do Karmine Corp, drużyny z francuskiej ligi LoL-a. Mówi się natomiast, że Wunder przejdzie do Fnatic, a Mikyx zasili szeregi TSM-u. Kto natomiast zostanie następcą duńskiego toplanera?

Broken Blade nowym toplanerem?

We wrześniu pojawiały się doniesienia o tym, że G2 Esports sięgnie po Sergena „Broken Blade'a” Çelika. Zawodnik wywodzi się z tureckiej sceny League of Legends, a opuścił ją pod koniec 2018 roku. Wówczas po toplanera sięgnął TSM. Na amerykańskiej scenie Broken Blade spędził dwa lata. W tym czasie Turek wraz ze swoimi kolegami zdobyli m.in. wicemistrzostwo i mistrzostwo Ameryki Północnej oraz zagrali na Worlds 2020. Tam jednak nie udało im się zdobyć miejsca w play-offach. W minionych miesiącach Sergen Çelik grał natomiast w League of Legends European Championship. Turek jako członek S04 zajął 4. miejsce wiosną i dopiero 10. latem.

Z uwagi na to, że Schalke 04 sprzedawało swoje miejsce w LEC, nie było wiadomo, gdzie wylądują jego gracze, w tym także Broken Blade. Toplaner swoją karierę najpewniej będzie kontynuował właśnie w G2 Esports. Źródła portalu Upcomer twierdzą, że kontrakt został już podpisany i będzie obowiązywał przez trzy lata. Çelik ma być podopiecznym zespołu Carlosa "ocelote'a" Rodrígueza Santiago do końca 2024 roku. Mając na uwadze fakt, że zawodnik ma zaledwie 21 lat, tak długa jak na esportowe warunki umowa, wydaje się bardzo rozsądnym rozwiązaniem. Kiedy spodziewać się oficjalnego ogłoszenia? Niewykluczone, że to pojawi się w ciągu kilku najbliższych dni.

Jeśli doniesienia okażą się prawdziwe, skład G2 Esports na LEC 2022 Spring będzie następujący:

Sergen "BrokenBlade" Çelik
Marcin "Jankos" Jankowski
Rasmus "Caps" Winther
Victor "Flakked" Lirola
Raphaël "Targamas" Crabbé
Dylan Falco