Jak ostatnio informowaliśmy, świat esportu obiegły wieści o tym, jakoby Finn „Finn” Wiestål miał znowu występować na europejskich ziemiach. Doniesienia te okazały się w stu procentach prawdziwe. Toplaner zasili szeregi EXCEL Esports, a powiadomiła nas o tym sama organizacja na swoich mediach społecznościowych.


Śledź transfery na scenie League of Legends:


Finn powraca zza oceanu

Sam transfer Szweda z pewnością nie będzie niespodzianką dla osób, które bacznie obserwowały sytuację w League of Legends Championship Series. Przed rokiem zawodnik postanowił pożegnać się z Rogue i dołączyć do CLG, gdzie współpracował m.in. z takimi nazwiskami jak Mads "Broxah" Brock-Pedersen. Chociaż lineup z pewnością miał pewien potencjał, to okazał się dużym rozczarowaniem, kiedy przyszedł czas na pokazanie swoich umiejętności. Formacja ta zajęła najpierw dziewiątą lokatę podczas wiosennego splitu, a już latem spadła na samo dno tabeli. Eksperyment ten można bez dwóch zdań nazwać niepowodzeniem, stąd Finn postanowił wrócić do LEC i spróbować swoich sił w nowym składzie.

A ekipa ta zapowiada się całkiem ciekawie. Według pogłosek w organizacji najprawdopodobniej zostaną młodzi gracze, którzy pozwolili brytyjskiej formacji na całkiem udaną końcówkę letniego splitu. Mowa tu oczywiście o leśniku Marku "Markoonie" van Woenselu oraz wspierającym Henku "Advienne" Reijengu. Pewni pozostania w barwach EXCEL są za to szkoleniowiec zespołu Joey „YoungBuck” Steltenpool oraz strzelec Patrik „Patrik” Jírů. Kto przywdzieje koszulkę XL na środkowej alei, jak na razie możemy tylko zgadywać.

Przewidywany skład EXCEL na przyszły sezon LEC:

Finn „Finn” Wiestål
Mark "Markoon" van Woensel
Erlend "Nukeduck" Holm
Patrik „Patrik” Jírů
Henk "Advienne" Reijeng
Joey „YoungBuck” Steltenpool