Wczorajszego wieczoru oficjalnie potwierdziły się ostatnie doniesienia transferowe dotyczące potencjalnych zmian w dywizji VALORANTA w Vodafone Giants. Za pośrednictwem swoich mediów społecznościowych hiszpańska organizacja oficjalnie ogłosiła, iż szeregi formacji opuszczają Aaro "hoody" Peltokangas, Johan "Meddo" Renbjörk Lundborg oraz Daniil "pipsoN" Meshcheryakov. Znamy ich kolejny krok w esportowej karierze?

Roszady w Giants

Ostatnie miesiące dla ekipy Adolfo "Fit1nho" Gallego były dość udane. Udało jej się m.in. zatriumfować podczas LVP Rising Series 3 oraz zająć trzecią lokatę podczas Red Bull Home Ground 2, gdzie poległa w półfinale przeciwko Acend. Zespół prowadzony przez pipsoNa z każdym kolejnym turniejem wyglądał coraz lepiej, jednak wszystko, co dobre, kiedyś się kończy. Hiszpańska marka oficjalnie potwierdziła bowiem zakończenie współpracy z dwoma zawodnikami oraz trenerem. Przez następne kilka tygodni europejska drużyna z pewnością skupi się na znalezieniu godnych następców, których aktualnie nie brakuje na rynku, po rozpadzie m.in. Ninjas in Pyjamas czy HEET Gaming.

 G2 VALORANT VCT CZYTAJ TEŻ:
Nieoficjalnie: Szykują się zmiany w G2. keloqz oraz koldamenta na wylocie?

Meddo, hoody i pipsoN dołączą do G2?

Niespełna dwa tygodnie temu Guillaume „neL” Rathier poinformował społeczność VALORANTA o nadchodzących zmianach w szeregach G2 Esports. Z zespołem pożegnali się już Neil „neilzinho” Finlay, który pełnił rolę trenera, oraz Lucas „LRojo” Rojo, który był analitykiem w ekipie Oscara „mixwella” Cañellasa Colocho. Francuski insider zakomunikował wówczas również, iż z drużyną najprawdopodobniej pożegnają się Wassim „keloqz” Cista oraz Jose Luis „koldamenta” Aranguren Herrero. Co prawda plotki transferowe o odejściu Francuza oraz Hiszpana z G2 do tej pory nie doczekały się oficjalnego potwierdzenia, jednak możemy się go spodziewać już niebawem.

Jak udało się ustalić redakcji Cybersport.pl, niedługo po tym oświadczeniu G2 Esports zdecydowało się na rozpoczęcie testów, w których jako pierwsi udział wzięli właśnie Meddo, hoody oraz pipsoN. Wczorajsze ogłoszenie Vodafone Giants najprawdopodobniej zwiastuje nam transfer byłych już reprezentantów Gigantów do drużyny mixwella. Oficjalnego stanowiska niemieckiej marki powinniśmy się spodziewać już niedługo.

Tak aktualnie prezentuje się dywizja VALORANTA Giants:

  • Adolfo "Fit1nho" Gallego
  • Štěpán "Ambi" Beránek
  • David "Davidp" Prins

Jeśli doniesienia okażą się prawdziwe, tak będzie prezentować się skład G2:

  • Oscar „mixwell” Cañellas Colocho
  • Žygimantas „nukkye” Chmieliauskas
  • Auni „AvovA” Chahade
  • Aaro „hoody” Peltokangas
  • Johan „Meddo” Renbjörk Lundborg
  • Daniil „pipsoN” Mesheryakov – trener