Dywizja Doty 2 Wisły All iN! Games Kraków zadebiutowała w otwartych kwalifikacjach do zamkniętych kwalifikacji pierwszej tury Drugiej Dywizji zachodnioeuropejskiej Regionalnej Ligi Dota Pro Circuit. Zawodnicy na celu mieli zdobycie top 3 tychże zawodów. Niestety nasi rodacy nie poradzili sobie z wyznaczonym zadaniem i odpadli po jednym meczu wygranym i jednej porażce. Na szczęście sezon jest długi, a kolejne mecze o stawkę są już jutro.

Otwarte kwalifikacje, zamknięte, tury, dywizje...

Dla odrobinę niewtajemniczonych w strukturę Dota Pro Circuit postaramy się przybliżyć temat, aby dalsza część artykułu była jasna i przejrzysta. Otóż ogólną ideę DPC i jej ewolucję objaśniliśmy tutaj. Aby dostać się do struktury DPC i walczyć o bilet do Majorów, należy pokonać długą i wyboistą drogę. Każda Regionalna Liga składa się z dwóch Dywizji, a w każdej mieści się po 8 ekip. Wszystkie walczą o jak najlepszy wynik podczas trzech tur, które zwieńczone są turniejami rangi Major. Pierwsza Dywizja jest najwyższym szczeblem rozgrywek i to tutaj każda drużyna pragnie się dostać. Zespoły zajmując miejsca od pierwszego do szóstego otrzymują punkty DPC, a 4 najlepsze (w przypadku Europy Zachodzniej) mogą zapracować na kolejne oczka na jednym z trzech Majorów. To tam zespoły z wszystkich sześciu regionów DPC walczą o zwycięstwo w turnieju, które znacznie przybliży do zdobycia biletu na najważniejsze wydarzenie roku – The International.

Celem zespołów w Drugiej Dywizji jest awans do Pierwszej. Aby wywalczyć promocję, należy zapracować na miejsca 1-2. Ostatnie dwa zespoły spadają z Ligi i muszą próbować dostać się ponownie do Drugiej Dywizji. Jednak my skupimy się na części DPC, na której obecnie zależy zespołowi Natana "Exotic_Deera" Michalewicza.

Jeżeli drużyna startuje od zera, czyli nie miała swojej histori w DPC, tak jak Wisła All iN!, musi ona się dostać do Drugiej Ligi DPC przez oba szczeble kwalifikacji. Otwarte Kwalifikacje rozgrywane są dwukrotnie, a za każdym razem najlepsze trzy drużyny otrzymują awans do Zamkniętych Kwalifikacji. Na tym etapie udział biorą spadkowicze z ostatniej tury Drugiej Dywizji DPC i sześć zakwalifikowanych formacji z Otwartych Kwalifikacji. W wyniku dwie najlepsze ekipy w Zamkniętych Kwalifikacjach, które są rozegrane w systemie turniejowym, dostają bilet do Drugiej Dywizji DPC.

Wisła All iN! ze zwycięstwem, ale też z porażką...

Aby dostać się do Zamkniętych Kwalifikacji Wisła All iN! musiała wygrać dwa mecze w formacie BO1 i BO3. Pierwszym przeciwnikiem Polaków był stack o nazwie Grdelica. We wczesnej fazie gry rodacy zaznaczyli swoją przewagę wygrywając offlane połączeniem Venomancera i Monkey Kinga. Przy okazji nasz safelane również szedł po myśli, ponieważ Exotic_Deer ani razu nie umarł ani podczas laningu, ani w trakcie całej gry. Zwieńczeniem dominacji na początku meczu było zabicie Roshana już w 15. minucie po udanym teamfighcie. Od tamtego czasu losy gry były przesądzone, a przewaga w złocie i doświadczeniu rosły z minuty na minutę. Wraz z upływem 26. minuty Grdelica odklepało, a zespół kapitana Marcela „Ekkena” Hołowienko odniósł swoje pierwsze zwycięstwo w tegorocznych zmaganiach.

Następnym przeciwnikiem w rozkładzie było niemieckie Euronics Gaming. Początek meczu nie przebiegał po myśli Polaków, a przegrana walka w 15. minucie połączona ze śmiercią pozycji pierwszej i drugiej pogorszyły tylko sprawę. Na szczęście w 19. minucie Wisła All iN! spróbowała złamać tempo przeciwnika walcząc o zdobycie Roshana i w efekcie wygrała teamfight. Zredukowana do zera przewaga Euronics Gaming została oddana przez nietrafiony gank na Necrophosie. Następnie udana zasadzka niemieckiej drużyny pozwoliła zabić Kubę „Jacoba” Staniszewskiego na Storm Spiricie. W następstwie nasz midlaner w potrzebie zabójstw rozpoczął fatalny w skutkach teamfight. W wyniku tego drużyna straciła resztki wizji na mapie i szansę na wygraną w meczu, który zakończył się w 33. minucie.

Ostatnia szansa już jutro!

Zawodnicy Wisły All iN! odpadli z dzisiejszych zmagań, jednak na szczęście już jutro o godzinie 11:00 zaczyna się rywalizacja w drugich Otwartych Kwalifikacjach. Tym razem szanse Polaków są teoretycznie większe, ponieważ trzy najlepsze ekipy z dzisiejszych rozgrywek nie będą obecne. Jednak jeżeli nowa nadzieja polskiej Doty ma się dostać do Drugiej Dywizji DPC, to musi szybko poprawić swoją grę.

Zmagania Wisły All iN! w drugiej części Otwartych Kwalifikacji obejrzycie na kanale wislagames - Twitch już od godziny 11:00.