Po nieudanym Majorze wydarzenia w Evil Geniuses nie były dla nikogo zaskoczeniem. Północnoamerykańska organizacja pożegnała aż trzech członków swojej dywizji CS:GO i zaczęła przebudowę. Pytanie tylko, kto stanie na jej czele?


Śledź transfery na scenie Counter-Strike'a:


Z G2 do Evil Geniuses?

Według informacji, do których dotarł Luís Mira z serwisu Dexerto, stery w szeregach Złych Geniuszy może objąć Damien "maLeK" Marcel. 35-letni Francuz przez ostatnie trzy lata odpowiedzialny był za wyniki G2 Esports, które pod jego wodzą zdobywało wicemistrzostwa tak prestiżowych imprez, jak ESL Pro League, Intel Extreme Masters Katowice czy też IEM Cologne. Kilka tygodni temu dotychczasowy podopieczni maLeKa zajęli również drugie miejsce podczas PGL Major Stockholm 2021, co było najlepszym wynikiem Samurajów w historii ich występów na mistrzostwach świata w CS:GO. Mimo to jednak obie strony ostatecznie postanowiły się rozstać i, jak wyjawił sam szkoleniowiec znad Sekwany, decyzja w tej kwestii zapadła jeszcze przed startem sztokholmskich zawodów.

Czy zatem kolejnym przystankiem w karierze Marcela będą Evil Geniuses? Niewykluczone, bo, jak twierdzi Mira, rozmowy między trenerem i organizacją mają przebiegać bardzo sprawnie i tak naprawdę są bliskie finalizacji. Nie wiadomo jednak, co w tej sytuacji stanie się z Damianem "dapsem" Steelem, który w czerwcu powrócił ze sceny VALORANTA, by objąć posadę szkoleniowca EG. Opcje są tak naprawdę dwie – albo zostanie on włączony do składu jako czynny gracz, co wydaje się mało prawdopodobne, albo podzieli los pożegnanych wcześniej graczy. Przypomnijmy, że na początku tego miesiąca poza drużyną znaleźli się Peter "stanislaw" Jarguz, Owen "oBo" Schlatter oraz Michał "MICHU" Müller, którzy zapłacili wysoką cenę za słaby występ na Majorze.