W ostatnim spotkaniu pierwszego dnia zmagań rozgrywanych w ramach drugiej odsłony BeContender AWARIA pokonała Ownage rezultatem 2:1. Ekipa Piotra "YouBreaka" Chodoły tym samym melduje się w wielkim finale BeContender #2, a Szymon "kenobi" Łabędzki i spółka już jutro zmierzą się w finale drabinki przegranych.

AWARIA 2 : 1 Ownage
Split 13:9 Bind 10:13 Breeze 13:9

AWARIA melduje się w finale

Finał drabinki wygranych rozpoczął się od zmagań na Splicie, gdzie od wygranej rundy pistoletowej rozpoczęli gracze Ownage. Po upływie kilku rund na tablicy widniał rezultat 4:4, jednak chwilę później przede wszystkim za sprawą Grzegorza "GRUBINHO" Ryczko AWARIA wykreowała sobie niemałą przewagę, gdyż schodząc na przerwę podopieczni Krystiana "mausiego" Szczepaniaka prowadzili 8:4. Ownage mimo to nie dawało za wygraną, a chwilę później zniwelowało przewagę drużyny YouBreaka do jednego oczka. Po zakupieniu jednak odpowiedniego wyposażenia przez graczy AWARII, to właśnie oni przejęli inicjatywę pod koniec pierwszej mapy, co finalnie przełożyło się na końcowy triumf ex-PACT wynikiem 13:9.

Chwilę później mieliśmy przyjemność oglądać zawodników obu zespołów na Bindzie, na którym ponownie z wysokiego C rozpoczęło Ownage, które wygrało pierwsze trzy rundy. Zespół kenobiego na piaszczystej arenie był kompletnie innym zespołem niż kilkadziesiąt minut wcześniej, który skrupulatnie powiększał swoją przewagę. Po zmianie stron drużyna dowodzona przez Kacpra "Katu" Tworza próbowała odwrócić jeszcze losy drugiej mapy, jednak na jej nieszczęście starania okazały się nie wystarczające, gdyż Ownage ostatecznie wygrało Binda 13:10.

Ostatnią mapą w tej serii był Breeze, gdzie Krzysztof "playboistarki" Lewandrowski systematycznie wygrywał przebitki ze swoimi rywalami. W pewnym momencie Ownage prowadziło 5:2, jednak Kacper "saiko" Kucharski postanowił wziąć sprawy w swoje ręce i dał sygnał do ataku swoim kolegom. Mimo mizernej inauguracji na trzeciej mapie w wykonaniu YouBreaka, to finalnie  Chodoła do spółki z Kucharskim oraz Tworzem wykonali tytaniczną pracę i wykreowali tym samym kilkurundową przewagę. Ostatnie rundy rozgrywane na słonecznej arenie były absolutnie szalone w wykonaniu zawodników obu formacji, jednak w tym szaleństwie lepiej odnalazła się AWARIA, która wygrała Breeze rezultatem 13:9, tym samym wygrywając całą serię 2:1.

Dzięki temu triumfowi ekipa trenowana przez mausiego zameldowała się już w wielkim finale BeContender #2, który planowo odbędzie się już jutro o godzinie 18:00. Wskutek porażki Ownage spada do drabinki przegranych, gdzie zagrają o awans na finisz lanowych rozgrywek ze zwycięzcą spotkania REBORN kontra Incognito.

Harmonogram niedzielnych spotkań BeContender #2:

21 listopada
12:00 REBORN vs Incognito BO3
15:00 Ownage vs TBD BO3
18:00 AWARIA vs TBD BO3

Transmisja z polskim komentarzem ze wszystkich spotkań rozgrywanych w ramach BeContender #2 dostępna będzie oficjalnym kanale BeChampions za pośrednictwem platformy Twitch. Pula nagród w tym turnieju wynosi 10 tysięcy złotych.